Piosenka Religijna

Piosenka Religijna

16 Piosenek

Piosenki o tematyce religijnej ściśle związane z chrześcijaństwem. Piosenki i pieśni religijne znane były już od starożytności. W Polsce rozwój tych utworów można podzielić na trzy takie główne okresy. Pierwszym jest epoka renesansu i związana z nią fascynacja językiem polskim. Powstało wówczas wiele tłumaczeń pieśni religijnych z języka łacińskiego. Drugim okresem jest czas zaborów, każda forma podtrzymywania mowy ojczystej była w tym czasie na wagę złota. Pieśni religijne stały się swojego rodzaju fundamentem polskości. Wielu ówczesnych księży-poetów, pieśni religijne pisało głównie po Polsku.

Trzeci okres to czasy współczesne, gdzie wiele grup religijnych: oaza, odnowa w Duchu Świętym i.in. tworzyły swoje utwory. Powstały krótkie utwory przez tradycję spotkań w Taize - kanony, które można śpiewać na kilka głosów. Obecnie śpiewniki pieśni religijnych wypełnione są pieśniami na każdą okazję. Na naszym portalu znajdziecie piosenki i te współczesne i te bardziej doniosłe, które ukochał sam św. Jan Paweł II. Życzymy miłego śpiewania!!!

Zobacz więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.