Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło

10 Piosenek

Ten młody wokalista i kompozytor osiągnął niebywały sukces dzięki występowi i zwycięstwie w drugiej edycji polskiego X Factor w 2012 roku. W finale wykonał doskonale znane „With or without you” z repertuaru U2, czym zachwycił publiczność. Jego pierwsza studyjna płyta „Comfort and Happiness” z 2013 roku zdobyła szereg wyróżnień i nagród. Płyta uplasowała się na 1 miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. „Comfort and Happines” osiągnęła status najlepiej sprzedającej się płyty roku 2013.

Druga płyta „Annoyance and Disappointment”, wydana w 2015 roku powtórzyła niesłychany sukces Dawida, pokrywając się potrójną platyną. Dawid Podsiadło bardzo dużo koncertuje, występuje na największych festiwalach w Polsce i nieustannie promuje swoje wydawnictwa. Sytuacja ta spowodowała ogłoszoną w 2017 roku przerwą w udzielaniu się publicznym i koncertowaniu. Największym sukcesem Dawida Podsiadło jest niewątpliwie osiągnięcie niezwykłego sukcesu bez znaczącej ingerencji w twórczość koncernów płytowych. Dawidowi w dużej części udało się przeforsować swoje pomysły i swoją muzykę, której sukces okazał się niebanalny. Jego największe hity „Trójkąty i Kwadraty” czy „Nieznajomy” nieustannie cieszą się niesłabnącą popularnością.

Zobacz więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.