Stare Dobre Małżeństwo

Stare Dobre Małżeństwo

21 Piosenek

Stare Dobre Małżeństwo (SDM) to absolutny klasyk polskiej muzyki. Związana ze sceną folkową grupa zasłynęła głównie w roli twórców i wykonawców poezji śpiewanej. W repertuarze Starego Dobrego Małżeństwa znajduje się wiele klasycznych wierszy najważniejszych polskich poetów. Grupa chętnie brała na warsztat wiersze między innymi Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Józefa Barana, Bolesława Leśmiana, Jana Rybowicza, Bogdana Loebla.

Stare Dobre Małżeństwo powstało na początku lat 80-tych ubiegłego wieku. Jednak pierwszy raz pod tą nazwą przedstawione zostało publiczności w 1984 roku na eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Wtedy to prowadzący przegląd spiker stwierdził, że muzycyznają się i grają ze sobą tak długo, że można im przypisać takie określenie. Od tego czasu, początkowo ze wsparciem lidera Wolnej Grupy Bukowina, Wojciecha Belona, kariera grupy nabrała tempa. Przez lata często zmieniał się skład grupy, jednak niezmiennym liderem pozostaje założyciel, wokalista i gitarzysta grupy Krzysztof Myszkowski. SDM wydało w swojej karierze kilkadziesiąt płyt, z których wiele stało się niezwykle popularne. Mimo upływu lat i wielu zmian w składzie Stare Dobre Małżeństwo ciągle przemierza koncertowe szlaki i serwuje kolejnym pokoleniom swoje nieśmiertelne utwory. Do największych hitów grupy należą między innymi: „Blues o 4 nad ranem”, „Jak”, „Komunia”, „Bieszczadzkie Anioły”. Stare Dobre Małżeństwo to ponad 30 lat polskiej muzyki rozrywkowej, a zarazem ciągle świeże i piękne utwory, które zachwycają po dziś dzień.Wiele piosenek zespołu to obecnie standardy polskiej muzyki. Koncerty grupy niezmiennie od lat przyciągają tysiące fanów.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.