Playlista
Bóg

Bóg

T.Love

1 Nagranie
52 Odsłuchania

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że życie rockmana czy punkrockowca z krwi i kości niewiele ma wspólnego z religią i Bogiem. Są jednak w życiu każdego, nawet najbardziej szalonego rockmana momenty zawahania, momenty, w których trzeba się zatrzymać i przemyśleć swoje życie. Również Muniek Staszczyk miewał takie momenty, o których najdosłowniej mówi piosenka „Bóg” z płyty „Prymityv”. Co ciekawe utwór jest w 100% prawdziwy. Muniek opowiadając o komponowaniu utworu powiedział: „Ciągle nie mogłem znaleźć weny. Nasz basista powiedział mi wtedy: napisz o Bogu, napisz, jak ty to widzisz.”. W ten właśnie sposób powstał jeden z najbardziej bodaj rozpoznawalnych utworów zespołu. Muniek śpiewa tutaj o potrzebie duchowości, nawiązania bliskiej relacji, przyjaźni z Bogiem. Wie, że nie zawsze był odpowiednim człowiekiem, ale bardzo chciałby zakumplować się z Bogiem. Muniek nie przeczy istnieniu Boga, a nawet wspomina, że czasami rozmawiają ze sobą, ale jest tych rozmów zdecydowanie zbyt mało. Każdy człowiek potrzebuje takiego momentu, w którym może zwrócić się do siły wyższej z prośbą o pomoc i wsparcie, a także nadzieją, że zostanie wysłuchany. Muniek zawarł tę nadzieję w luzackim stwierdzeniu „Tak bardzo chciałbym zostać kumplem twym”.

„Bóg” stał się jednym z najpopularniejszych utworów zespołu, przez długi czas nie schodził z list przebojów. Piosenka stałą się tak popularna, że jest jednym z nieprzemijających hitów praktycznie każdej pielgrzymki młodzieżowej. Mimo nie do końca katolickiego przesłania utworu, młodzież chętnie przyjęła słowa piosenki i podczas marszów pielgrzymkowych, często słychać jej słowa.

W 2017 roku, w ramach akcji T.Cover, na 35-lecie zespołu T.Love utwór „Bóg” został nagrany przez jedną z największych współczesnych gwiazd muzyki rozrywkowej Dawida Podsiadło. Piosenka osiągnęła do tej pory ponad milion wyświetleń. Mimo zupełnie innego stylu, utwór T.Love nawet dzisiaj zaskakuje świeżością i autentycznością.

Ładowanie piosenki
Nie wykryto kamery

Bóg

Mikrofon:

Trwa zapisywanie Twojego nagrania...

Ustawienia zapisu

Głośność nagrania:
Głośność piosenki:
Głośność melodii:
Synchronizacja wokalu:
milisekund
1000 milisekund = 1 sekunda
Kliknij ikonkę Play po lewej stronie playera, żeby sprawdzić jak zmiany wpłynęły na Twoje nagranie
-/-
Piosenka:
Melodia:

Playlista dostępna tylko dla użytkowników, którzy posiadają konto STAR.

Playlista

Niepokój

Niepokój

Stare Dobre Małżeństwo

Piątek

Piątek

Lanberry

Nie bój się chcieć

Nie bój się chcieć

Paulina Przybysz

Błogosław duszo moja Pana

Błogosław duszo moja Pana

TGD ( Trzecia Godzina Dnia )

Sięgnąć Gwiazd

Sięgnąć Gwiazd

Budka Suflera

Kilka prostych prawd

Kilka prostych prawd

Reni Jusis

Żono moja

Żono moja

Masters

Blues dla Małej

Blues dla Małej

Stare Dobre Małżeństwo

Apologize

Apologize

Timbaland

W Moim Mieście

W Moim Mieście

... feat. LetSing

Twoja playlista 0

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.