Playlista
Jeszcze raz

Jeszcze raz

Patrycja Markowska

1 Nagranie
64 Odsłuchania

Patrycja Markowska to nie tylko sławna córka sławnego taty (Grzegorz Markowski – lider grupy Perfect). To utalentowana wokalistka, udowadniająca swoją wartość od lat licznymi piosenkami, które wyszły z pod jej pióra. Pierwsze dwie płyty artystki miały bardziej rockowy i zadziorny charakter, niż jej następczynie. Z czasem Patrycja dojrzała jako kobieta, a jej utwory stały się bardziej nastrojowe, refleksyjne. Taki jest właśnie numer „Jeszcze raz”, który promował czwartą płytę wokalistki pt. „Świat się pomylił”, wydaną w 2007 roku. Wcześniejszy buntowniczy i młodzieżowy styl piosenkarka zamieniła na bardziej stonowany i elegancki.

„Jeszcze raz” jest utworem soft pop – rockowym, utrzymanym w mid-tempo. Piosenka opisuje gorącą relację dwojga kochanków. Możemy się domyślać, iż jest to młoda i piękna wakacyjna miłość. Para przeżywa silną fascynację swoją cielesnością i takim też uciechom się oddaje. Nie chcą oni tracić dnia ani godziny, chcą być ze sobą non stop, ciesząc się sobą wzajemnie. „Czas rozpływa się z gorąca” - ten fragment sugeruje nam nie tylko letnią porę roku, czy wakacyjne okoliczności, ale przede wszystkim wysoką temperaturę uczuć, jaka stale rośnie u zakochanych. Z kolei refren może odnosić się do miłości z dojrzalszej perspektywy – odgrzewanych relacji damsko – męskich u pary z wieloletnim stażem. Kobieta – narratorka, chce poczuć się dokładnie tak, jak wiele lat temu, gdy poznała swojego partnera. Chce, by oboje przypomnieli sobie czas, gdy nic poza nimi samymi się nie liczyło. Bohaterka pragnie przeżyć ponownie tę piękną, szaloną młodość i jeszcze raz wyzwolić silne emocje w swojej drugiej połówce. Utwór ma również przesłanie, by w życiu kierować się głosem serca, jego biciem, bo czas ucieka, a jutro jest niepewne. „Co z prochu powstać ma teraz, obróćmy w proch” -  ta parafraza religijnej sentencji jest jasną informacją, że każda młodzieńcza miłość ma swój czas, w przyszłości, miejsce jednej kochającej się pary zajmą kolejne i kolejne. Życie jest jednym wielkim obiegiem materii, emocji i uczuć. Z ciekawostek: piosenka promowała polską komedię romantyczną o tym samym tytule.

Ładowanie piosenki
Nie wykryto kamery

Jeszcze raz

Mikrofon:

Trwa zapisywanie Twojego nagrania...

Ustawienia zapisu

Głośność nagrania:
Głośność piosenki:
Głośność melodii:
Synchronizacja wokalu:
milisekund
1000 milisekund = 1 sekunda
Kliknij ikonkę Play po lewej stronie playera, żeby sprawdzić jak zmiany wpłynęły na Twoje nagranie
-/-
Piosenka:
Melodia:

Playlista dostępna tylko dla użytkowników, którzy posiadają konto STAR.

Playlista

Człowiek zwierzęciu jest wilkiem

Człowiek zwierzęciu jest wilkiem

Kraina Lodu

Zakryj

Zakryj

Sarsa

Ja Wysiadam

Ja Wysiadam

Anna Maria Jopek

Jak

Jak

Stare Dobre Małżeństwo

Akt miłosny albo życie

Akt miłosny albo życie

Stare Dobre Małżeństwo

Secrets

Secrets

One Republic

Rysowane Tobie

Rysowane Tobie

Andrzej Piaseczny ( Piasek )

Krótka historia

Krótka historia

Bajm

Rapuj, improwizuj - Type Beat

Rapuj, improwizuj - Type Beat

... feat. LetSing

Blues dla Małej

Blues dla Małej

Stare Dobre Małżeństwo

Twoja playlista 0

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.