Patrycja Markowska

Patrycja Markowska

8 Piosenek

Córka Grzegorza Markowskiego, wokalisty zespołu Perfect jest równie utalentowana, co ojciec i od prawie dwudziestu już lat z sukcesami podbija serca fanów. Nic w tym dziwnego. Muzyka towarzyszyła Patrycji od najmłodszych lat. Patrycja wydała swój pierwszy album Pod tytułem „Będę silna” w 2001 roku, który natychmiast przyniósł jej ogromną popularność. Zadziorna, rockowa muzyka, wyrazisty głos wokalistki i popowe teksty spowodowały, że utworami „Drogi kolego” czy „Opętanie” bardzo szybko zjednała sobie rzesze oddanych wielbicieli. Debiutancka płyta zyskała również uznanie w branży fonograficznej. Patrycja Markowska otrzymała za nią nominację do Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Twórczość Patrycji Markowskiej zaliczyć można do szeroko pojętego gatunku pop-rocka. Jej piosenki mają zarówno drapieżny pazur, jak i są stonowanymi balladami. Artystka doskonale czuje się w każdej konwencji i chętnie korzysta z nowych inspiracji. Do tej pory wydanych zostało dziewięć płyt Patrycji, w tym dwie nagrane na żywo. Markowska otrzymała w trakcie kariery wiele nagród i wyróżnień, z których warto wspomnieć o: • wygrana w Opolu z piosenką „Świat się pomylił” w kategorii Premiery (2007), • nagroda dziennikarzy na festiwalu w Opolu z piosenką „Świat się pomylił” (2007), • Złote dzioby 2007 w kategorii Przebój roku z piosenką „Świat się pomylił”, • Artysta roku – Eska Music Awards 2008, • Kobieta Roku plebiscytu Glamour, • Drugie miejsce w plebiscycie Telekamery 2011. Patrycja Markowska swoją siłą i determinacją wyrwała się z oczywistych porównań do dokonań swojego słynnego ojca i wypracowała swój indywidualny styl. Konsekwencja w działaniu, mimo tak wielkiego, ciążącego w branży nazwiska, pozwoliły Patrycji wejść na szczyt popularności i nic nie zapowiada tego, żeby artystka miała z tego szczytu zejść.

Zobacz więcej

Piosenki Patrycja Markowska 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.