Fasolki

Fasolki

31 Piosenek

Dziecięcy zespół wokalno-taneczny utworzony w 1983 roku. Grupa powstała na potrzeby dziecięcych programów telewizyjnych takich jak Fasola, Tik-Tak czy Ciuchcia. Ich przeboje „Myj zęby, Mydło lubi zabawę czy A ja rosnę” zna i kocha kilka pokoleń przedszkolaków w Polsce. Teksty piosenek to twórczość m.in. Wandy Chotomskiej, Jarosława Kukulskiego czy Krzysztofa Marca.

Dziecięcy zespół wokalno-taneczny utworzony w 1983 roku. Grupa powstała na potrzeby dziecięcych programów telewizyjnych takich jak Fasola, Tik-Tak czy Ciuchcia. Ich przeboje „Myj zęby, Mydło lubi zabawę czy A ja rosnę” zna i kocha kilka pokoleń przedszkolaków w Polsce. Teksty piosenek to twórczość m.in. Wandy Chotomskiej, Jarosława Kukulskiego czy Krzysztofa Marca. Z Fasolek wywodzi się liczne pokolenie młodych aktorów i piosenkarzy. Swoje początki mieli tutaj m.in. Joanna Jabłczyńska, Monika Mrozowska czy Aneta Zając. W 2013 roku zespół obchodził swoje 30-lecie istnienia, które zostało uhonorowane koncertem w Teatrze Komedia w Warszawie. Zespół istnieje nadal w Młodzieżowym Domu Kultury w Warszawie.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.