Łzy

Łzy

15 Piosenek

Łzy to bardzo popularna grupa pop rockowa, która swoją karierę rozpoczęła w 1996 roku. Ze Łzami mimo późniejszych zmian w składzie od początku działalności związana była wokalistka Anna Wyszkoni. Zespół zasłynął między innymi tym, że swoją pierwszą płytę „Słońce” wydał własnym sumptem – nie znalazła się bowiem żadna chętna na wydanie krążka wytwórnia płytowa. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż płyta została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność, a grupa zyskała ogromną popularność.

Rok 2000 stał się przełomowy dla grupy, która wydając drugi studyjny album „W związku z samotnością” (już nakładem wytwórni płytowej) osiągnęła oszałamiający sukces. Nic w tym dziwnego, skora na płycie znalazły się takie hity jak znane przez wszystkich „Agnieszka już dawno…”, „Narcyz się nazywam”, „Opowiem wam jej historię”. Płyta w ciągu roku uzyskała status złotej, a następnie platynowej. Od tego czasu Łzy uparcie i z wieloma sukcesami kontynuowały swoją drogę po coraz ważniejsze osiągnięcia na rynku muzycznym. Wystarczy tu wymienić: • nagrodę publiczności w konkursie premier za singiel „Oczy szeroko zamknięte” na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu w 2003 roku, • drugie miejsce w Telekamerach 2004, • Mikrofony Popcornu 2004 w kategorii Zespół Roku i Przebój Roku („Oczy szeroko zamknięte”), • nominacja do Viva Comet w kategorii Artysta 10-lecia oraz Przebój 10-lecia („Agnieszka już dawno...”). Od 2011 roku wokalistką zespołu jest Sara Chmiel, która zastąpiła Annę Wyszkoni. Była wokalistka grupy oddała się karierze solowej. Łzy to jedna z najbardziej popularnych grup pop rockowych w kraju. Działająca już ponad 20 lat na rynku muzycznym grupa wydała osiem płyt długogrających, z czego większość osiągnęła wiele wyróżnień. Ich muzyka to subtelne połączenie popu i rytmicznego rocka, który doskonale sprawdza się zarówno na koncertach, jak i podczas zabawy na karaoke, do której serdecznie zapraszamy.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.