Lady Pank

Lady Pank

24 Piosenki

Założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego zespół Lady Pank to jedna z najbardziej popularnych polskich grup rockowych wszechczasów. Nazwa grupy powstała od tytułu pierwszego utworu nagranego jeszcze przed oficjalnym powstaniem zespołu – „Mała lady punk”. Niezwykła popularność utworu sprawiła, że zespół do dziś występuje pod nazwą Lady Pank. Pierwszą płytę o tytule „Lady Pank” wydano w 1983 roku. Zamieszczono na niej znane wszystkich przeboje:„Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Fabryka małp”, „Moje Kilimandżaro”.

Utwory te znane i uwielbiane już przez czwarte pokolenie fanów zespołu zyskały sobie miano nieśmiertelnych. Zespół w sumie wydał ponad 20 płyt długogrających, na których znaleźć można ogromną ilość przebojów. Począwszy od pierwszego utworu zespołu „Mała lady punk”, każde kolejne wydawnictwo zawierało co najmniej kilka piosenek, które z miejsca wchodziły w kanon polskiej muzyki rockowej. Ogromna w tym zasługa głównego kompozytora zespołu, Jana Borysewicza. Muzyk należy do absolutnych ikon polskiej gitary i na każdym kolejnym albumie udowadnia, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Z wielką sławą, przychodzą wielkie pokusy Przez lata zespół komponował przeboje,wydawał płyty, koncertował na całym świecie i zebrał szereg nagród. Jednak tak ogromna popularność, jaka spłynęła na członków Lady Pank, odbiła się na ich zachowaniach. Dało to swój wyraz w 1986 roku, kiedy Janusz Panasewicz podczas koncertu we Wrocławiu, będąc „pod wpływem” pokazał publiczności swoje przyrodzenie. Decyzją władz, działalność zespołu została zawieszona na rok. Ciekawostką jest, że również w 1986 roku na świat wyszła płyta „LP3 – nigdy za wiele rokendrola!”, przedstawiająca na okładce postać z zsuniętymi spodniami. Lady Pank – 35 lat rock’n’rolla Nie ma wątpliwości, że Lady Pank jest absolutnym fenomenem na polskim rynku muzycznym. Ilość przebojów i wydanych płyt jest oszałamiająca. Mimo tego Lady Pank nie zwalnia i ciągle tworzy nowe kompozycje. Z okazji 35-lecia wydania pierwszej płyty zespołu przypadającego na 2018 rok grupa zaplanowała reedycję albumu „LP1”. Na albumie znaleźć mają się utwory z pierwszej płyty zespołu zaśpiewane przez zaproszonych gości. Dodatkowo płyta będzie wzbogacona o utwory "Mała Lady Punk", "Tańcz głupia, tańcz" i "Minus 10 w Rio". Posłuchaj przebojów Lady Pank i zaśpiewaj je z Letsing!

Zobacz więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.