Playlista
Tańcz głupia, tańcz

Tańcz głupia, tańcz

Lady Pank

0 Nagrań
60 Odsłuchań

„Tańcz głupia, tańcz”, bodaj najpopularniejszy utwór zespołu, który nie trafił ani na singla, ani na album. Była za to pierwszą piosenką Lady Pank notowaną na kultowej liście przebojów programu trzeciego polskiego radia. Na liście spędziła pięć tygodni i plasując się na pozycji siódmej. Dzisiaj jest to jedna z najpopularniejszych piosenek zespołu.
Piosenka opowiada o imprezie w kultowym klubie lat 80-tych „Maxim” w Gdyni. Był to jeden z tych lokali, w których chętnie bawiły osoby związane z kulturą i sztuką. W czasach szarego PRL-u „Maxim” był kolorową mekką dla wszystkich szukających dobrej zabawy. Charakterystyczne drzewo rosnące wewnątrz klubu z koroną wyrastającą ponad dach było niesamowitym zjawiskiem. Pod klubem parkowały najlepsze auta, z których wysiadały ubrane w ekskluzywne futra damy. „Maxim” był lokalem dla nielicznych „wybranych”. Przeciętny drink kosztował tu średnią miesięczną pensję, jednak chętnych do zabawy nie brakowało. Utwór powstał jako reakcja na to niesamowite zjawisko, jakim była wizyta w klubie, autora tekstów grupy Andrzeja Mogielnickiego. Dewizy, drogie alkohole, marynarze, obcokrajowcy z różnych zakątków świata no i kobiety. Prostytutki, ale również dziewczyny poszukujące sponsora. O jednej z nich Mogielnicki napisał ten nieśmiertelny tekst.
„U Maxima w Gdyni
znów cię widział ktoś
Sypał zielonymi
mahoniowy gość
Boney M. zagrało
kelner zgiął się wpół
Potem odjechało
Złote BMW”
Utwór to przekorna laurka wystawiona kobietom o nienajlepszych normach moralnych. Bohaterką wydarzeńjest  jednak  dziewczyna, która oczarowana blichtrem otoczenia, daje się uwieść wizji kolorowego, łatwego świata i bez oporów ulega urokom „mahoniowego gościa”„sypiącego zielonymi”. Bohaterka chętnie korzysta z hojności sponsora, jednak nic za darmo.
„Zapłacony ciałem
Kolorowy slajd”
Barwne życie obyczajowe „elit” PRL-u, niezupełnie moralne zachowania, morze alkoholu i szalona zabawa. To wszystko w połączeniu z rockową muzyką Jana Borysewicza sprawiło, że piosenka z miejsca stała się hitem i otworzyła drzwi Lady Pank do ogromnej, trwającej do dzisiaj popularności. Piosenka została nagrana jeszcze przed oficjalnym powstaniem grupy, a Janusz Panasewicz, który ją zaśpiewał, specjalnie na nagranie wziął przepustkę z wojska i przyjechał do studia w mundurze.
Utwór do dzisiaj jest niezwykle popularny, a biorąc pod uwagę współczesne podejście młodych dziewczyn do „życia o lekkim chlebie”, nie traci na aktualności.

Ładowanie piosenki
Nie wykryto kamery

Tańcz głupia, tańcz

Mikrofon:

Trwa zapisywanie Twojego nagrania...

Ustawienia zapisu

Głośność nagrania:
Głośność piosenki:
Głośność melodii:
Synchronizacja wokalu:
milisekund
1000 milisekund = 1 sekunda
Kliknij ikonkę Play po lewej stronie playera, żeby sprawdzić jak zmiany wpłynęły na Twoje nagranie
-/-
Piosenka:
Melodia:

Playlista dostępna tylko dla użytkowników, którzy posiadają konto STAR.

Playlista

Żono moja

Żono moja

Masters

Człowiek zwierzęciu jest wilkiem

Człowiek zwierzęciu jest wilkiem

Kraina Lodu

Cicho

Cicho

Ewa Farna

Niedorosła miłość

Niedorosła miłość

Georgina Tarasiuk

Chciałem być

Chciałem być

Krzysztof Krawczyk

Secrets

Secrets

One Republic

Hej wy

Hej wy

Kortez

Apologize

Apologize

Timbaland

Bieszczadzkie Anioły

Bieszczadzkie Anioły

Stare Dobre Małżeństwo

Rapuj, improwizuj

Rapuj, improwizuj

Freestyle

Twoja playlista 0

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.