Perfect

Perfect

16 Piosenek

Jedna z najbardziej popularnych i uznanych polskich grup rockowych powstała w 1978 roku jako „Perfect Super Show And Disco Band”. Jak sama nazwa wskazuje, z rock’n’rollem nie miało to nic wspólnego. Grupa wykonywała głównie covery popowych utworów. Dopiero w 1980 roku zespół nabrał bardziej rockowego charakteru. W tym również roku do grupy dołącza jej niekwestionowany wieloletni lider Grzegorz Markowski.

Grupa w składzie z takimi tuzami polskiej sceny muzycznej jak wspomniany Markowski, Zbigniew Hołdys, Piotr Szkudelski, czy Ryszard Sygitowicz osiągnęła w błyskawicznym czasie ogromny sukces. Utwory „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”, czy „Autobiografia” – jeden z największych rockowych hymnów polskiego rocka, były przyjmowane niezwykle entuzjastycznie i po dziś dzień nie utraciły na swojej świeżości. Zespół zakończył swoją działalność na skutek wprowadzenia stanu wojennego, jednak już w 1987 roku powrócił na scenę i koncertuje oraz nagrywa do dziś. Największy sukces Perfectu wynikał ze współpracy duetu Hołdys/Markowski. Jednak nawet po odejściu z grupy Zbigniewa Hołdysa, grupa kontynuowała świetną passę muzyczną i wydawała hit za hitem. Do najbardziej znanych utworów z późniejszego okresu działalności zespołu należą przepiękna nastrojowa ballada „Kołysanka dla nieznajomej”, czy „Niepokonani”. Perfect w ciągu kilku dekad nagrał i wydał 9 płyt długogrających i do dnia dzisiejszego proponuje mocnego energetycznego rocka, przeplatanego nastrojowymi balladami, za co rzesze oddanych fanów bezsprzecznie ich uwielbiają.

Zobacz więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.