Cóż wiemy o miłości

Cóż wiemy o miłości

Trubadurzy

0 Nagrań
74 Odsłuchania

Najpiękniejsza, najbardziej zapamiętana miłość, do której wracamy z sentymentem i uśmiechem to zdecydowanie miłość młodzieńcza. Mają naście lat miłość jest najbardziej intensywna. Jest szalona, intensywna, nie kalkuluje. To właśnie pierwsze porywy miłosne mając kilkanaście lat są tematem wielkiego przeboju grupy Trubadurzy – „Cóż wiemy o miłości”. Co bowiem nastolatek może wiedzieć o miłości? Raczej niewiele. Po prostu poddaje się uczuciom i kocha do szaleństwa. Pierwsza miłość jest naiwna, niedojrzała, a czasami nawet głupia. Jednak żadna z tych cech nie jest dla nikogo przeszkodą. Pierwsza miłość, to szalone, nieokiełznane, wesołe uczucie zapewne dla każdego jest miłym wspomnieniem. I mimo, że najczęściej kończy się ona dosyć szybko, z uśmiechem i sentymentem wracamy do wspomnień z tego magicznego czasu w naszym życiu.

Cóż wiemy o miłości mając szesnaście lat

Nic albo prawie nic

Nie wiedzieć nic najprościej

Serce, najbielsza z kart,

A w oczach tylko Ty

Czy coś się jednak zmienia w naszym odczuwaniu tego pięknego uczucia wraz z wiekiem? Chyba nie. Przewrotnie, tekst wskazuje, że mimo iż dorosła miłość jest bardziej poukładana, zdecydowanie bardziej dojrzała i stabilna, oparta na wzajemnym szacunku oraz zaufaniu, nie może ona być porównywalna do odczuć młodzieńczego uniesienia miłosnego. Dojrzała miłość nie daje tego charakterystycznego uczucia „motyli w brzuchu” za każdym razem, kiedy widzimy ukochaną osobę.

Cóż wiemy o miłości

Mało i coraz mniej,

Im dłużej życie trwa

Bo przecież o miłości

Jednak najwięcej wiesz

Mając szesnaście lat

Mówi się, że najbardziej pamięta się dwie miłości – tę pierwszą i tę ostatnią. Trubadurzy wskazują jednak, że najpiękniejszą miłością jest zdecydowanie ta pierwsza, najczystsza i najbardziej oszałamiająca miłość w wieku nastu lat. To właśnie wtedy budzi się wszystko, co najpiękniejsze w nas. I tylko wtedy, po raz pierwszy odkrywając to wspaniałe uczucie, możemy w pełni je docenić i zatracić się w nim.

Dojrzałe życie niesie ze sobą wiele problemów, kłopotów, nieporozumień. Nawet kiedy jesteśmy w szczęśliwym związku, różne sytuacje mogą go zniszczyć. Praca, stres, szarość codzienności. To wszystko może spowodować, że związek straci na intensywności i wypali się, nie wiedząc kiedy.

Czas rwie na strzępy ludzki los

Ktoś za kimś poszedł w świat

Komuś się zdaje już nie pierwszy raz,

Że nie zwiędnie kwiat

Prawdziwa, szczera i szalona miłość młodzieńcza, bez bagażu doświadczeń, problemów życia codziennego, to jedyny sposób, aby w pełni doświadczyć tego najpiękniejszego uczucia.

Ładowanie piosenki
Nie wykryto kamery

Cóż wiemy o miłości

Mikrofon:

Trwa zapisywanie Twojego nagrania...

Ustawienia zapisu

Głośność nagrania:
Głośność piosenki:
Głośność melodii:
Synchronizacja wokalu:
milisekund
1000 milisekund = 1 sekunda
Kliknij ikonkę Play po lewej stronie playera, żeby sprawdzić jak zmiany wpłynęły na Twoje nagranie
-/-
Piosenka:
Melodia:

Playlista dostępna tylko dla użytkowników, którzy posiadają konto STAR.

Playlista

Maryjanna

Maryjanna

Bogusław Mec

Jak

Jak

Stare Dobre Małżeństwo

Jest już za późno, nie jest za późno

Jest już za późno, nie jest za późno

Stare Dobre Małżeństwo

Nie bój się chcieć

Nie bój się chcieć

Paulina Przybysz

U Studni

U Studni

Stare Dobre Małżeństwo

Nie rozdziobią nas kruki

Nie rozdziobią nas kruki

Stare Dobre Małżeństwo

Mammaje

Mammaje

My3

Zbieg okoliczności łagodzących

Zbieg okoliczności łagodzących

Stare Dobre Małżeństwo

Thank You Very Much

Thank You Very Much

Margaret

Niepokój

Niepokój

Stare Dobre Małżeństwo

Twoja playlista 0

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.