Wróć do listy wpisów

Powrót do przeszłości

Dyskoteki szkolne, długie wakacyjne wieczory,  piosenki nucone na wagarach z przyjaciółmi… Przedstawiamy wam listę utworów, które przywołują najpiękniejsze wspomnienia z przeszłości!

Mniej niż zero - Lady Pank

Utwór wydany w 1983 roku. Co ciekawe, po raz pierwszy nagrany był jeszcze przed ukształtowaniem się składu zespołu! Kompozycja ma niezwykle silny wydźwięk polityczny, przez co stała się piosenką wyrażającą bunt i protest. "Mniej niż zero" mówi o ludziach, którzy czują, że nie znaczą nic dla otaczającego ich świata. A tak prostego i wpadającego w ucho refrenu trudno jest nie nucić!

Wehikuł czasu - Dżem

Piąty singel polskiego zespołu rockowego Dżem, wydany w 1989 roku. Każde pokolenie zna i kocha ten utwór - po tym właśnie można rozpoznać przebój wszech czasów! Ryszard Riedel opowiada o swojej przeszłości: o byciu włóczęgą, o losach człowieka żyjącego marzeniami i muzyką... Razem z Dżemem powróć do przeszłości i znów poczuj ten klimat, ten luz...

Jedzie pociąg z daleka - Ryszard Rynkowski

Utwór został wydany w 1993 roku i od tego czasu był puszczany na wszystkich dyskotekach szkolnych! Co lepiej może rozkręcić imprezę, niż ludzie udający pociąg, porywający innych do tańca jako kolejne “wagony”? Ulubiona piosenka osób które nie potrafią tańczyć - wystarczy po prostu iść!

Jesteś szalona - Boys

Przedstawiamy jeden z najstarszych hitów disco polo! Piosenka pochodzi z płyty O.K., wydanej w 1997 roku. Co ciekawe, zespół Boys odkupił ją od zespołu Mirage, który nagrał ten utwór 5 lat wcześniej. Obudź w sobie dawne szaleństwo i wykrzycz - jesteś szalona!

Jak anioła głos - Feel

Utwór został wydany w 2008 roku (tak, to już 10 lat!) i w tym samym roku wygrał plebiscyt RMF FM na najlepszą piosenkę. Tekst może i nie ma większego sensu ("W pustej szklance pomarańcze…"?), ale kiedy wczujesz się w melodię i wycelujesz w te wysokie nuty razem z Kupichą - nie ma to żadnego znaczenia!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.