Top One

Top One

2 Piosenki

Któż nie zna „Białego misia”, „Ciao Italia” i innych wielkich przebojów grupy Top One. Może nie wszyscy przyznają się do słuchania muzyki disco polo na co dzień, jednak każdy z nas nie raz zapewne bawił się, chociażby na weselu, do skocznych rytmów tego gatunku. Disco polo to zjawisko na skalę międzynarodową i bez wątpienia najbardziej popularny gatunek muzyczny w Polsce. A sama grupa Top One należy do prekursorów tego trendu w muzyce. Top One powstało w 1989 roku z inicjatywy Pawła Kucharskiego, Sylwestra Raciborskiego, Mariusza Lubowieckiego i Macieja Jamroza. Ich muzyka była mocno inspirowana popularnym w latach 80-tych stylem italo disco.

Taki też był pierwszy hit grupy – „Ciao Italia”. Wydana w 1989 roku piosenka doczekała się wielu wznowień i reedycji. Muzyka grupy z czasem ewoluowała do bardziej ambitnych form, jednak ciągle była na szczycie popularności fanów disco. Do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Grupa, mimo przerw w działalności jest niezwykle popularna. Swoje utwory wydała na 20 albumach. Co ciekawe, pokusiła się nawet wydanie płyty „Rock’nDance, na której znalazły się wielkie przeboje polskiej muzyki rokowej w dance’owych aranżacjach, w tym między innymi: • „Przeżyj to sam”, • „Mniej niż zero”, • „Słodkiego, miłego życia”, • „Zaopiekuj się mną”. Warto wspomnieć, że w nagraniu tego krążka muzyków Top One wspomagał sam Jan Borysewicz, który dodał ciekawego gitarowego polotu muzyce disco. W 1995 roku Top One zaangażowany został w kampanię prezydencką Aleksandra Kwaśniewskiego, wykonując utwór „Ole Olek!”, gwarantując w ten sposób duże poparcie nowemu prezydentowi. Zespół kilka lat później wycofał się z poparcia i udziału w kampanii w bardzo ciekawy sposób. W wydanym na albumie „Ye, O!” utworze „Intro (listen from back)”, odtwarzanym od tyłu, usłyszymy: „Przepraszamy cię, Polsko, za to cośmy tobie uczynili. Nieświadomi, zmieniliśmy losy twoje. Nas samych nędznie okłamali, za co nawet srebrników garści nie dali”. Muzyka disco polo od lat wzbudza kontrowersje i dzieli słuchaczy na tych, którzy przyznają się, że jej słuchają i tych, kpiących z jej prostoty i banalności. Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy, nawet najbardziej zagorzalsi przeciwnicy tego gatunku, potrafią bawić się doskonale na każdej imprezie, na której zabrzmią dźwięki polskiej odmiany disco. Niemała w tym zasługa właśnie muzyków z Top One, którzy przez lata przecierali szlak dla kolejnych artystów. Muzyka Top One to niezapomniana podróż w czasie. Podróż do szalonych niepowtarzalnych lat 90-tych, a także zupełnie nowe utwory, które cieszą się ogromną popularnością.

Zobacz więcej

Piosenki Top One 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.