Miłość w Portofino

Miłość w Portofino

Sława Przybylska

0 Nagrań
57 Odsłuchań

„Miłość w Portofino” to jeden z największych przebojów Sławy Przybylskiej. Ta niezwykła artystka, która na scenach estradowych występuje już ponad 60 lat zdecydowała się wykonać utwór autorstwa Freda Buscaglionew doskonałym tłumaczeniu Agnieszki Osieckiej, który z miejsca zdobył serca spragnionej pięknych historii miłosnych publiczności.

„Miłość w Portofino”, znana również jako „Dziewczyna z Portofino” to historia wielkiej letniej miłości zwykłej dziewczyny z tego włoskiego miasteczka do marynarza, który zawitał do portu w Portofino właśnie. Młoda dziewczyna nie może uwierzyć, że z tłumu pięknych mieszkanek miasteczka i turystek, kawaler właśnie na nią zwrócił uwagę. Nie będąc naiwnym dziewczęciem z początku broni się przed zalotami młodzieńca:

Jest tyle dziewczyn w Portofino,

A zobaczyłeś właśnie mnie

Pomarańczowy księżyc płynął,

Gdy w Portofino mówiłam: "nie"

Jednak upór kawalera stopił w końcu uparte serce dziewczyny, która uwierzyła w szczerość jego uczuć. Pozwoliła poddać się budzącemu uczuciu i zatopić w błogim miłosnym spełnieniu.

We mgle zginęło Portofino,

W zaroślach ostro krzyknął ptak

W zatoce księżyc się rozpłynął

I w Portofino szeptałam: "tak... tak"

Jednak życie marynarza, nie jest proste. Kochankowie wiedzieli, że nadejdzie dzień rozstania. Ale czyż miłość nie jest silniejsza niż obowiązki? Wydaje się, że tak. Młody mężczyzna zapewnił dziewczynę, że zostanie z nią i nie opuście jej już nigdy. Prawda, że wspaniałe poświęcenie? Co więcej, młodzi postanowili związać się na cale życie i ustali nawet datę ślubu.

Wiedzieli ludzie w Portofino,

Że do wesela dzień czy dwa

Gadali, z jaką dumną miną

Przez Portofino będę szła

Jak to jednak w historiach wakacyjnej miłości bywa, szybko się ona kończy. Okazało się bowiem, że młodzieniec wcale nie miał zamiaru zostawać we Włoszech i żenić się z młodą dziewczyną. Wszystko, co do niej mówił, miało na celu omamić ją i zdobyć. Przez swoją młodzieńczą naiwność dziewczyna pozwoliła się wyprowadzić w pole.

Lecz wyjechałeś z Portofino,

Na drodze został żółty kurz

Nie mogę śmiać się w nos dziewczynom,

A w Portofino jest jesień już

Lato się skończyło i dziewczyna została sama. Pozostał jej jedynie żal i zapewne wielkie postanowienie ostrożności, kiedy kolejny kawaler pojawi się przejazdem w tej malowniczej miejscowości i złoży jej obietnicę wiecznej miłości.

„Miłość w Portofino” napisana w 1958 roku to jeden z najczęściej wykonywanych utworów estradowych na świecie. Wykonywali go artyści z całego świata. Również w polskiej wersji doczekał się wielu wykonań. Śpiewali „Miłość w Portofino” między innymi Magda Umer, Katarzyna Groniec, Anna German, a także zespół Filipinki. Z artystów zagranicznych na wspomnienie z pewnością zasługuje wersja Andrea Boccelliego. Teraz naszedł czas na Ciebie. Zaśpiewaj „Miłość w Portofino” z letsing.pl.

Ładowanie piosenki
Nie wykryto kamery

Miłość w Portofino

Mikrofon:

Trwa zapisywanie Twojego nagrania...

Ustawienia zapisu

Głośność nagrania:
Głośność piosenki:
Głośność melodii:
Synchronizacja wokalu:
milisekund
1000 milisekund = 1 sekunda
Kliknij ikonkę Play po lewej stronie playera, żeby sprawdzić jak zmiany wpłynęły na Twoje nagranie
-/-
Piosenka:
Melodia:

Playlista dostępna tylko dla użytkowników, którzy posiadają konto STAR.

Playlista

W perły zmienić deszcz

W perły zmienić deszcz

Universe

Śniadanie do łóżka

Śniadanie do łóżka

Andrzej Piaseczny ( Piasek )

Razem sam na sam

Razem sam na sam

Ewa Farna

To my Polacy

To my Polacy

52 Dębiec feat Doniu

Graj

Graj

Kasia Popowska

Zakryj

Zakryj

Sarsa

Error

Error

Natalia Nykiel

Miłość stanęła w drzwiach

Miłość stanęła w drzwiach

Kraina Lodu

Dzieci

Dzieci

Elektryczne Gitary

U Studni

U Studni

Stare Dobre Małżeństwo

Twoja playlista 0

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.