Sława Przybylska

Sława Przybylska

3 Piosenki

„Pamiętasz, była jesień” śpiewała Sława Przybylska w swoim największym przeboju. Ta zasłużona dla polskiej estrady piosenkarka i aktorka w swoim repertuarze ma wiele utworów, które nucił każdy. Wystarczy wspomnieć nieśmiertelne: „Nie kochać w taką noc to grzech”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, wspomniane „Pamiętasz, była jesień” czy „Miłość w Portofino”. Te utwory to absolutny kanon polskiej estrady. Sława Przybylska to pochodząca z Międzyrzeca Podlaskiego artystka, która spełniała swoje artystyczne pragnienia już od najmłodszych lat.

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się na dobre w 1958 roku wraz z wykonaniem utworu, „Pamiętasz, była jesień” do filmu Wojciecha Hasa „Pożegnania”. Artystka przez długi czas związana była z między innymi Teatrem Rampa, STS, Syrena, Buffo, Żydowskim, a także z Teatrem Ziemi Opolskiej w Opolu. Sława Przybylska określana jest jako polska Edith Piaf, jest również porównywana do innej wielkiej artystki Juliette Greco. Artystka wielokrotnie występowała na festiwalach w Opolu i Sopocie. Koncertowała również na całym świecie, między innymi w Austrii, Jugosławii, Rumunii, ZSRR, Czechosłowacji, NRD, RFN, Bułgarii, we Włoszech, Francji, w Izraelu i Holandii oraz w ośrodkach polonijnych Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Jej niezwykle ciepły głos, nienaganny warsztat wokalny, a także wspaniałe kompozycje zjednywały jej fanów na całym świecie. Usłane sukcesami życie artystyczne Sława Przybylska postanowiła zakończyć w 2001 roku. Jednak mimo to sporadycznie przypominała się spragnionym jej głosu fanom, wyrażając zgodę na kolejny występ. Podczas jednego z nich, w 2015 roku, na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas gali z okazji 90-lecia Polskiego Radia artystka otrzymała najwyższe wyróżnienie radiowe - "Diamentowy Mikrofon". Sława Przybylska to po dziś dzień, po ponad 60 latach twórczości scenicznej, jest ciągle wielbiona przez niezliczone rzesze fanów. Jej ogromny dorobek artystyczny, na który składa się bardzo wiele przebojów, niezapomniane występy na deskach teatralnych, a także mniejsze i większe role w filmach jest niesamowitą spuścizną, doskonale podsumowującą wszechstronność tej prawdziwej divy polskiej sceny.

Zobacz więcej
Kategorie
Pop

Piosenki Sława Przybylska 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.