Wróć do listy wpisów

Piosenki na Mundial 2018

Rok 2018 to zdecydowanie rok piłki nożnej. Dlaczego? Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że już 14 czerwca rozpoczną się Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Mistrzostwa potrwają do 15 lipca, a gospodarzem będzie Rosja.

Mundial od zawsze związany był z muzyką. Hymn, który powstaje przy okazji mistrzostw tworzony jest we współpracy z FIFA. Dlaczego tak dużą wagę przywiązuje się do stworzenia idealnej piosenki na mistrzostwa? Jak już pisaliśmy we wcześniejszych artykułach, muzyka potrafi jednoczyć ludzi, budować poczucie przynależności i pomaga wyładować emocje - których podczas mistrzostw nie brakuje.

Oficjalny Hymn mundialu 2018 nagrali Will Smith, Nicky Jam i Era Istrefi. Producentem hymnu jest amerykański DJ i producent muzyczny Diplo. Piosenka "Live it up" to energiczny, taneczny utwór, który wprowadza słuchacza w dobry nastrój. Również teledysk jest wart obejrzenia, ponieważ oprócz scen z kibicami i popisami piłkarskimi, występuje w nim  Ronaldinho, były reprezentant Brazylii.

Co na to Polska? Chcąc kibicować swojej drużynie, Polacy sami postanowili stworzyć hymn na Mundial. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Opolu został wybrany utwór, który będzie zagrzewał Naszą drużynę narodową do boju. W szranki stanęli między innymi Rudnik, Kombi czy Pectus, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. W konkursie wygrał zespół Kombi z piosenką “Polska drużyna”.

W ramach przygotowań do tegorocznych rozgrywek, polecamy zapoznać się z tymi utworami. Muzyka wprowadzi Cię w doskonały nastrój, dzięki któremu, z jeszcze większym zapałem będziesz mógł kibicować piłkarzom podczas nadchodzących mistrzostw.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.