Wróć do listy wpisów

Rola śpiewu we współczesnym świecie

Od początku istnienia człowieka towarzyszy mu śpiew. Dawniej śpiewano dla uczczenia ważnych wydarzeń, by wyrazić emocje i tworzyć więzi. A do czego dziś potrzebny jest nam śpiew? To zaskakujące, ale mimo że tyle różni nas od człowieka pierwotnego, to wciąż śpiewamy z tych samych powodów.

Nic tak nie buduje więzi jak wspólny śpiew

Śpiew jednoczy, dzięki niemu zapominamy o podziałach. Podczas ważnego meczu każdy, niezależnie od poglądów, śpiewa hymn Polski chórem z innymi.

Podczas urodzin goście donośnym głosem śpiewają “Sto lat!”, by pokazać jak ważny jest dla nich solenizant, i że ze wszystkich sił życzą mu wszystkiego, co najlepsze.

Muzyka stymuluje pamięć i pozytywnie wpływa na mózg

Każdemu z nas zdarza się czasem śpiewać pod prysznicem lub nucić ulubioną piosenkę. Robimy to odruchowo, co pokazuje, jak łatwo zapamiętujemy melodie. A czemu by nie wykorzystać tego do czegoś pożytecznego? Dzięki piosenkom możemy nauczyć się nowych słów i języków. A jeśli kreatywność jest naszą mocną stroną, to możemy spróbować połączyć tekst np, reguły fizycznej z ulubioną melodią, a dzięki temu lepiej ją zapamiętać. Nauka jeszcze nigdy nie była tak łatwa i przyjemna.

Muzyka otacza nas z każdej strony, a śpiew nieprzerwanie towarzyszy człowiekowi i spełnia swoje pierwotne funkcje

Śpiewając możemy uwolnić z siebie emocje, wyrazić radość lub smutek, a przede wszystkim budować więzi z innymi. Spróbujcie włączyć karaoke na najbliższym spotkaniu ze znajomymi i przekonajcie się o tym sami!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.