Roksana Węgiel

Roksana Węgiel

4 Piosenki

Urodzona 11 stycznia 2005 roku w Jaśle polska piosenkarka. Taka młoda, a kocha taniec towarzyski, śpiew, judo no i tak, tak jak wszyscy nasi użytkownicy kocha karaoke.

Jako mała dziewczynka uczęszczała między innymi na zajęcia z gimnastyki artystycznej, judo oraz tańca towarzyskiego. To na jednym z obozów sportowych, w trakcie zabawy karaoke, Roksana odkryła swój niebywały talent muzyczny. Miała wówczas 8 lat i tak właśnie zaczęła się jej przygoda ze śpiewem. W 2017 roku Roksana Węgiel wzięła udział w pierwszej edycji programu "The Voice Kids". Dziewczyna na castingu zaprezentowała utwór "Halo" z repertuaru Beyonce i tym samym podbiła serca jurorów. Ostatecznie Roxy na swoją trenerkę wybrała Edytę Górniak, która doprowadziła ją do samego finału. W ostatnim odcinku młoda wokalistka zaśpiewała swoją debiutancką piosenkę "Żyj". Głosami telewidzów Roksana wygrała program. Otrzymała kontrakt płytowy z Universal Music Polska oraz czek o wartości 40 tysięcy złotych. W konkursie Eurowizja Junior 2018 zajęła pierwsze, historyczne dla Polski, miejsce w konkursie Eurowizja Junior 2018. Reprezentantka naszego kraju triumfowała na scenie w Mińsku z utworem "Anyone I Want To Be". 13-latka już od początku była faworytką tegorocznej Eurowizji Junior, gdyż jej teledysk w sieci obejrzało ponad 2 miliony ludzi. Co ciekawe, Roksana nie musiała startować w polskich preselekcjach do konkursu, ponieważ Telewizja Polska zdecydowała o jej wyborze bez wcześniejszych eliminacji.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Roksana Węgiel 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.