Oceana

Oceana

1 Piosenka

Oceana to niemiecka wokalistka obracająca się w muzyce soul, reagge i hip-hop. Jej solowa kariera rozpoczęła się w 2008 roku. Już rok później wydała pierwszy studyjny album, zatytułowany „Love Supply”, który w Polsce osiągnął status złotej płyty.

Z tego albumu pochodzi chyba największy przebój wokalistki „Cry Cry”. Utwór ten oraz Oceana zdobyły ogromną popularność w Polsce, wynikiem czego była nagroda słowika publiczności na 46. Festiwalu w Sopocie. Popularność wokalistki sprowadziła ją również do występu w polskiej edycji telewizyjnego turnieju „Taniec z Gwiazdami”, gdzie partnerował jej Przemysław Juszkiewicz. Z konkursu wycofała się w związku z zaawansowaną ciążę. W 2010 roku podczas Eska Music Awards Oceana odebrała nagrodę w kategorii „Hit Roku Świat”. Oceana została wybrana jako wykonawczyni oficjalnego hymnu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej odbywającego się w Polsce i na Ukrainie. Utwór promujący turniej – „Endless Summer” został wydany również na drugim studyjnym albumie piosenkarki, „My House” z 2012 roku. Muzyka Oceany to miks ciepłych letnich rytmów, reagge, w utrzymującym się w powietrzu klimacie lat 60-tych.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Oceana 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.