Paulla

Paulla

2 Piosenki

Paulina Ignasiak, bo tak naprawdę nazywa się Paulla, pochodzi z Pleszewa, gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną Pierwszego Stopnia. Zanim artystce udało się zaistnieć w szerszej świadomości odbiorców, próbowała ona swoich sił w wielu telewizyjnych programach muzycznych. Chyba każdy fan „Szansy na sukces” (gdzie amatorzy wokalni wykonywali utwory znanych muzyków) pamiętają Paulinę, która w krótkiej, czarnej fryzurce, profesjonalnie i przejmująco wykonała utwór Natalii Kukulskiej „Im więcej Ciebie, tym mniej”. Na tle innych uczestników wyróżniała się doskonale prowadzonym, nieprzeciętnym głosem o aksamitnej barwie. Po programie wokalistkę można było zobaczyć i usłyszeć m. in. w reality show wokalisty „Ich Troje”, Michała Wiśniewskiego pt. „Jestem, jaki jestem”, gdzie część audycji była przeznaczona na promowanie młodych talentów.

Paulli nie udało się wygrać rywalizacji, co nie przeszkodziło jej w wydaniu, chwile później, bożonarodzeniowej piosenki pt. „Kolęda dla Ciebie”, która weszła do zestawu gwiazdkowych hitów radiowych i została ciepło przyjęta. Wreszcie przyszedł czas na płytę „Nigdy nie mów zawsze”. Materiał okazał się strzałem w dziesiątkę! Do sukcesu krążka przyczynił się Adam Konkol, kompozytor i autor tekstów zespołu „Łzy”, a także były partner wokalistki. Piosenka „Od dziś” była wówczas radiowo-telewizyjno-internetowym wymiataczem! Mało które wesele mogło się obyć bez tej kompozycji, która jest oczywistą deklaracją dozgonnej miłości do drugiej osoby. Paulla była na świeczniku i wybrzmiewała w każdej stacji radiowej oraz telewizyjnej. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Singiel miał być rzekomym plagiatem piosenki Erica Claptona „Wonderfull Life”, w sferze kompozycyjnej. Sama artystka była niedorzecznie posądzana o wykonywanie piosenek głosem... Edyty Górniak! Paulla, odnosząc się do plotek, wielokrotnie podkreślała, że z taką barwą głosu się urodziła i nic na to nie poradzi. Nie mniej jednak piosenkarka, wśród swoich największych inspiracji wymienia Whitney Houston, której wielką fanką jest również... Edyta:)

Zobacz więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.