Kwiat Jabłoni

Kwiat Jabłoni

5 Piosenek

Kwiat Jabłoni jest to polski zespół muzyczny z Warszawy, założony w marcu 2018 roku przez dzieci znanego polskiego muzyka, lidera zespołu Elektryczne Gitary - Kubę Sienkiewicza. Zespół Kwiat Jabłoni wykonuje głównie muzykę folkową, popową, folk pop, bluegrass, indie folk, indie pop i elektronikę.

W skład zespołu wchodzą Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, którzy wcześniej występowali w grupie Hollow Quartet, z którą wydali album pt. " Chodź ze mną " i wystąpili w telewizyjnym talent show Must Be the Music. Jako duet zadebiutowali 9 listopada 2017 koncertem w Otwartej Pracowni na Osiedlu Jazdów w Warszawie. Do sierpnia 2018 ich debiutancki utwór „ Dziś późno pójdę spać ” zanotował dwa miliony wyświetleń w serwisie YouTube, a do września 2021 teledysk odtworzono ponad 31 milionów razy. W październiku 2018 ukazał się drugi singel zespołu „ Niemożliwe ”, który został bardzo ciepło przyjęty przez fanów.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.