Cleo

Cleo

7 Piosenek

Cleo to polska piosenkarka. Nazywa się Joanna Klepko. Sukces osiągnęła dzięki współpracy z producentem muzycznym Donatanem. Ich wspólny utwór "My Słowianie" wspiął się na szczyty list przebojów. Cleo reprezentowała Polskę w finale Eurowizji.

Joanna Klepko przyszła na świat 25 czerwca 1983 roku w Szczecinie. Uzyskała tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Mimo odebrania technicznego wykształcenia, od zawsze pasją Joanny była muzyka. Przez jakiś czas śpiewała w chórze wykonującym muzykę gospel Soul Connection oraz duecie Dwie Asie. Zafascynowana muzyką Alicii Keys, Whitney Houston i Arethy Franklin, poszukiwała sposobu na rozwój swojej muzycznej kariery. Postanowiła wziąć udział w emitowanym w telewizji TVN programie typu talent show "X-Factor". Zaśpiewała tam utwór Tiny Turner "Proud Mary", jednak aż trzy osoby z czteroosobowego jury oceniły występ negatywnie. Następnie wzięła udział w konkursie muzycznym "Studio Garaż", gdzie zajęła pierwsze miejsce w kategorii "r'n'b". W tamtym czasie często użyczała głosu w utworach polskich raperów.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.