Budka Suflera

Budka Suflera

10 Piosenek

Polski zespół rockowy ,który został założony w 1974 roku przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę. Punktem zwrotnym w karierze stało się nagranie polskiej wersji utworu „Ain't No Sunshine”. Pojawiła się wtedy propozycja nagrania płyty i zagrania koncertów.

Polski zespół rockowy ,który został założony w 1974 roku przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę. Punktem zwrotnym w karierze stało się nagranie polskiej wersji utworu „Ain't No Sunshine”. Pojawiła się wtedy propozycja nagrania płyty i zagrania koncertów. Zespół nagrał wówczas jeden ze swoich największych przebojów „Cień wielkiej góry”, który zainspirowany był tragicznym wypadkiem polskiej pary himalaistów. Na skutek wielu nieporozumień w 1977 roku Cugowski odszedł z zespołu a na gitarze zaczął grać Jan Borysewicz - późniejszy lider Landy Pank. Na przestrzeni lat skład zespołu i wokalistów bardzo się zmieniał .W 1982 roku Budka Suflera nawiązała współpracę z Urszulą czego rezultatem były utwory takie jak „Fatamorgana” czy „Bogowie i demony”. W 1984 roku do zespołu powrócił Krzysztof Cugowski. Powstała płyta ”Giganci tańczą”, która stała się wielkim sukcesem. W latach 90-tych wydano płytę „Cisza” która osiągnęła status złotej płyty. Z okazji 20 – lecia zespołu zorganizowano wielką trasę koncertową na którą zaproszono wielu gości m.in. Urszulę, Jana Borysewicza czy Izabellę Trojanowską.

Zobacz więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.