Monika Borys

Monika Borys

1 Piosenka

Monika Borys, urodzona i wychowana w Warszawie, miała artystyczne korzenie już od dzieciństwa. Jej matka, Halina Teresa Osowska-Borys, była związana z zespołem „Mazowsze” i współtworzyła zespół dziecięcy „Varsovia”. Monika z kolei ukończyła wydział estradowy Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, co dało jej solidne przygotowanie do kariery artystycznej. Jej debiut sceniczy miał miejsce w 1984 roku, gdy miała zaledwie 19 lat. Zadebiutowała jako tancerka w musicalu „Seks i pieniądze” w reżyserii Witolda Fillera na scenie Teatru Syrena w Warszawie. Przez następne osiem lat była związana z tym teatrem, występując w różnych przedstawieniach.

Monika Borys szybko zyskała uznanie wśród słuchaczy dzięki swojej współpracy z kompozytorem Jarosławem Kukulskim. Ich utwory, takie jak „Nie masz prawa”, „Bohater roku” czy „Słodka Lady”, zdobyły popularność i nagrody, a sama Borys została uznana za najlepszy debiut roku 1988. W 1989 roku wygrała nagrodę publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za piosenkę „Co ty królu złoty”. Jej piosenki regularnie zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów radiowych. Mimo sukcesów muzycznych, Monika Borys nie ograniczała się tylko do tego obszaru. Występowała również w teatrze, nagrała płytę z piosenkami dla dzieci oraz nagrała kolędy na kolejny album. W połowie lat 90. zawiesiła swoją karierę muzyczną, aby poświęcić się rodzinie i opiece nad chorym mężem. Powróciła na scenę w 1996 roku, podpisując kontrakt z wytwórnią płytową Quazar Records i wydając nowy album. W kolejnych latach wydała jeszcze kilka płyt, z których wiele utworów zdobyło popularność wśród słuchaczy. Mimo przeciwności losu, Monika Borys nigdy nie porzuciła swojej pasji do muzyki, regularnie tworząc nową muzykę i prezentując ją publiczności. Jej talent artystyczny oraz wszechstronność sprawiły, że pozostała jedną z ważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.