Róże Europy

Róże Europy

1 Piosenka

Róże Europy to rockowy zespół, który największe triumfy święcił na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Założona w 1983 roku z inicjatywy Piotra Klatta (wokalisty, gitarzysty i autora tekstów) grupa zasłynęła wieloma przebojami, między innymi „Stańcie przed lustrami”, „Rock'n'rollowcy”, „Krew.M.Monroe”, „Radio Młodych Bandytów”, „Marihuana”.

Największą popularność przyniosła grupie piosenka „Jedwab” wydana w 1992 roku (w którym głosu udzieliła rozpoczynająca wtedy karierę muzyczną Edyta Bartosiewicz). „Jedwab” przez długi czas utrzymywał się w czołówkach list przebojów, w tym przez pięć tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trzeciego Programu Polskiego Radia. Kolejne albumy grupy nie powtórzyły już tak spektakularnego sukcesu komercyjnego, a zespół stopniowo wyciszał swoją działalność ograniczając ją do sporadycznych koncertów. W 2007 i 2013 roku grupa wydała kolejne płyty, w tym podsumowującą trzydzieści lat na scenie płytę „Zmartwychwstanie”. Jednak nie powtórzyła już sukcesu, jaki przyniósł jej „Jedwab”.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Róże Europy 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.