Bogusław Mec

Bogusław Mec

2 Piosenki

Artysta malujący obrazy muzyczne. Perfekcjonista dążący do ideału swoich wykonań. Tak mówiono o Bogusławie Mecu. Artysta plastyk, piosenkarz, kompozytor. Bogusław Mec był w czasach swojej największej świetności uznawany za arcygwiazdę estrady. Jego charakterystyczny, czarujący głos, ogromna ilość przebojów, jak chociażby „Jej portret”, „Mały biały pies” czy „Przyjaciele” na zawsze zaskarbiły mu miejsce w sercach fanów.

Bogusław Mec rozpoczął swoją karierę w 1969 r. na Łódzkiej Giełdzie Piosenki, gdzie zdobył pierwszą nagrodę, nagrodę publiczności oraz wyróżnienie jury.Na 20. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zwyciężył w konkursie „Debiuty”. W 1972 roku na również w Opolu jego utwór „Jej portret” otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Bogusław Mec zachwycał nie tylko publiczność. Jego charyzma znalazła uznanie u samego Krzysztofa Niemena, który zaprosił Meca do wspólnej trasy koncertowej. W latach siedemdziesiątych kariera Bogusława Meca rozwijała się błyskawicznie. To z tego okresu właśnie pochodzą jego największe przeboje, takie jak „Na pozór”, „Zgubiłem się”,„Może znajdę”, „Z wielkiej nieśmiałości”. Mec bardzo dużo koncertuje, zarówno w Polsce, jaki i ZSRR. Był uznanym i nagradzanym artystą w całym bloku wschodnim. W 1980 roku otrzymuje Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu OIRT w Pradze. Bogusław Mec był również malarzem. Jego pierwsza wystawa zorganizowana została w Sztokholmie. A następujące po niej recitale „Śpiewający wernisaż „ były swoistym połączeniem malarstwa i piosenki. Artysta od 2001 roku zmagał się z białaczką, która pokonała go w 2012 roku. Jednak spuścizna artystyczna Bogusława Meca jest ciągle żywa. W sumie wydano czternaście albumów Bogusława Meca, jego głos można również usłyszeć na wielu innych wydawnictwach. Jego charakterystyczny głos, doskonałe, dopracowane do najmniejszego szczegółu kompozycje, a także uznane na całym świecie malarstwo uczyniły z Bogusława Meca prawdziwego artystę renesansu.

Zobacz więcej

Piosenki Bogusław Mec 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.