BARANOVSKI

BARANOVSKI

1 Piosenka

BARANOVSKI, a właściwie Wojciech Baranowski, urodzony 29 lipca 1991 roku w Opocznie. Jest polskim wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów oraz pianistą. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, w marcu 2014 roku wziął udział w przesłuchaniach do czwartej edycji programu TVP2 "The Voice of Poland".

Dołączył do drużyny prowadzonej przez Tomsona i Barona, a ostatecznie dotarł do odcinków emitowanych na żywo. W 2015 roku dołączył do zespołu Xxanaxx, z którym nagrał album pt. "FWRD", zajmujący 13. miejsce na Oficjalnej Liście Sprzedaży. W 2018 roku rozpoczął karierę solową, przyjmując pseudonim Baranovski. 31 stycznia wydał pierwszy utwór "Mamo", a miesiąc później - debiutancki singiel "Dym", który dotarł do 21. miejsca w zestawieniu AirPlay – Top, będącym zestawieniem najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. 21 maja zaprezentował drugi singiel "Hey", 22 sierpnia - trzeci singiel "Luźno", który dotarł do 10. miejsca w zestawieniu AirPlay – Top, a 17 stycznia 2019 - czwarty singiel "Zbiór". Wszystkie te utwory znalazły się na jego debiutanckim, solowym albumie studyjnym pt. "Zbiór", którego premiera odbyła się 25 października.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki BARANOVSKI 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.