Chciałem być

Chciałem być

Krzysztof Krawczyk

2 Nagrania
59 Odsłuchań

Krzysztof Krawczyk to absolutna ikona polskiej muzyki rozrywkowej. Ponad 55 lat na scenie, niezliczona ilość przebojów i nagród. Koncerty na całym świecie i niesłabnąca popularność powoduje, że fenomen Krawczyka przyciąga innych twórców. Przykładem tego jest utwór „Chciałem być” wyprodukowany przez Andrzeja Smolika (podobnie jak cała płyta „...Bo marzę i śnię”). Utwór jest swoistym rozliczeniem bohatera z dotychczasowym życiem. Spojrzeniem wstecz. Nie z przerażeniem, smutkiem czy pogardą. A uśmiechem. Mimo popełnianych błędów, dążenia do spełnienia naiwnych dziecięcych czy młodzieżowych marzeń i pragnień, „Chciałem być” pokazuje najlepszy kierunek w życiu:

Przemierzyłem cały świat od Las Vegas po Krym

Zgrałem tysiąc talii kart, które lubią dym

Skasowałem kilka bryk, nie żałuję dziś

Nie żałuję dziś

Czy jest to rozliczenie z przeszłością Krzysztofa Krawczyka? Trudno powiedzieć. Jest to jednak utwór, który pozwala nawet na największe błędy młodości spojrzeć z dystansem. Tekst uczy pokory i mimo wszystko nie poddawania się. Zachęca do bycia sobą i nie schodzenia z raz wybranej drogi. Bo przecież życie stawia nam kłody pod nogami. Zdarzają się każdemu błędy i niepowodzenia. Tak jak bohaterowi utworu. Szalone życie, alkohol, kobiety, nieodpowiedzialne życie, nie zmieniły jego podejścia do codzienności. Nie wpłynęły na jego wizję świata. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że nie zawsze musi się wszystko udać, ale nawet jeśli:

Los okrutnie ze mnie drwił

Gorzkich nauk nie oszczędził mi

Chciałem wnieść coś nowego

Chciałem mieć więcej wiary

Los okrutnie ze mnie drwił

Mojej wiary nie odebrał mi

Krzysztof Krawczyk bezpośrednio wskazuje, że na trwałość przekonań i niezmienność w postępowaniu oraz traktowaniu ludzi i otaczającego nas świata, to najlepszy sposób na osiągnięcie spokoju i szczęścia. Nie warto przejmować się przeciwnościami. Życie nie jest proste. Należy jednak walczyć o swoje i być prawdziwym w stosunku do siebie i innych.

„Chciałem być” to wspaniały utwór, z głębokim przekazem. Jest to również bardzo popularna piosenka, znana chyba każdemu. Zapraszamy do śpiewania jej na karaoke!

Ładowanie piosenki
Nie wykryto kamery

Chciałem być

Mikrofon:

Trwa zapisywanie Twojego nagrania...

Ustawienia zapisu

Głośność nagrania:
Głośność piosenki:
Głośność melodii:
Synchronizacja wokalu:
milisekund
1000 milisekund = 1 sekunda
Kliknij ikonkę Play po lewej stronie playera, żeby sprawdzić jak zmiany wpłynęły na Twoje nagranie
-/-
Piosenka:
Melodia:

Playlista dostępna tylko dla użytkowników, którzy posiadają konto STAR.

Playlista

Też tak masz

Też tak masz

4Dreamers

Początek

Początek

Męskie Granie Orkiestra

51

51

TSA

Razem sam na sam

Razem sam na sam

Ewa Farna

Weź Nie Pytaj

Weź Nie Pytaj

Paweł Domagała

Kocham Cię kochanie moje

Kocham Cię kochanie moje

Maanam

Blues dla Małej

Blues dla Małej

Stare Dobre Małżeństwo

Do kołyski

Do kołyski

Dżem

Error

Error

Natalia Nykiel

Dzieci

Dzieci

Elektryczne Gitary

Twoja playlista 0

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.