Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

11 Piosenek

Jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, Krzysztof Krawczyk, rozpoczynał swoją karierę w zespole Trubadurzy, z którym święcił triumfy w latach 1963-1973. Następnie rozpoczął karierę solową i po dziś dzień jest niezwykle twórczym i często koncertującym artystą. Początki kariery Krawczyka to ogromna popularność zdobyta z Trubadurami. Zespół obok Czerwonych Gitar był najpopularniejszą polską grupą przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Wraz z Trubadurami wylansował takie wieczne przeboje jak „Kasia”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Krajobrazy”, „Byłaś tu”, „Kim jesteś”, „Ej, Sobótka, Sobótka”, „Cóż wiemy o miłości” i „Przyjedź mamo na przysięgę”.

W 1973 roku Krzysztof Krawczyk rozpoczął karierę solową albumem „Byłaś mi nadzieją”. W następnych latach wydaje tak znane utwory, jak „Parostatek”, „Jak minął dzień”, „Byle było tak”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”, „Za tobą pójdę jak na bal”, „Ostatni raz zatańczysz ze mną” i wiele innych pamiętnych utworów. W 1980 roku artysta wyjechał na tournée po USA, gdzie finalnie zamieszkał. W Stanach zjednoczonych przebywał do 1985 roku. Koncertował między innymi w Las Vegas, Chicago czy Indianapolis. Po powrocie do kraju Krawczyk nadal koncertuje i wydaje płyty, które z miejsca zdobywają wielką popularność. Aż do roku 1988, kiedy ulega poważnemu wypadkowi samochodowemu. Poważne uszkodzenia ciała nie zatrzymały wielkiego serca do muzyki i już w 1989 roku artysta wraca na sceny. Od tego czasu nagrywa i koncertuje na całym świecie. W roku 200o Krawczyk spotyka Gorana Bregovica i wspólnie nagrywają płytę „Daj mi drugie życie”, z której utwory „Mój przyjacielu”, „Ojda Ojda”, „Gdybyś Była moja” i „Płatna Miłość” wchodzą do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. W 2002 roku wydaje płytę „...Bo marzę i śnię”, której producentem jest Andrzej Smolik. Płyta szybko zyskuje status platynowej, a utwory „Bo jesteś Ty”, „Mijamy”, „Chciałem być”, „Jestem Sobą” zyskują miano kultowych. W 2018 roku Krzysztof Krawczyk świętuje jubileusz 55-lecia na scenach muzycznych. Ten niesamowity dorobek okraszony jest ponad 40 płytami długogrającymi i niesłabnącą popularnością. Nie sposób wymienić ilość nagród, które w trakcie kariery przypadły Krawczykowi. Jedno jest pewne, mimo zaawansowanego wieku, ten obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem artysta jeszcze nie raz zaskoczy słuchaczy, czego przykład dał nagrywając utwór "Lewandowski, gol dla Polski", która promuje album wydany z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Krzysztof krawczyk to prawdziwy, ogromny kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej. Jego utwory od wielu lat bawią kolejne pokolenia słuchaczy. Krawczyk nie lubi osiadać na laurach. W swojej karierze wykonywał już utwory w różnych gatunkach muzycznych, od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną. Możemy być jednak pewni, że jeszcze nie raz zaskoczy nas ciekawymi utworami, które z pewnością szybko staną się hitami.

Zobacz więcej
Kategorie
Pop

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.