Wróć do listy wpisów

Rockowe hity wszech czasów (część 2)

Po przeczytaniu pierwszej części, Wasz apetyt na rockowe hity nie został zaspokojony? Bez obaw! Przygotowaliśmy drugą część listy rockowych hitów wszech czasów. 

 

Aerosmith - Dream On

 

W roku 1973 dzięki piosence “Dream on” cały świat usłyszał o Aerosmith. Autor tekstu Steven Tyler chciał podkreślić, że przemijanie to naturalna kolej rzeczy, a wzloty i upadki zdarzają się każdemu.

 

The Doors - Riders On The Storm

 

Ostatni utwór nagrany przed śmiercią wokalisty Jima Morrisona. Charakterystyczny efekt deszczu występujący w piosence, uzyskano przy pomocy instrumentów klawiszowych.

 

Pink Floyd - Another Brick In The Wall

 

Tytuł “Another Brick In The Wall” odnosi się do trzech różnych utworów, opartych na tym samym motywie. To właśnie część druga jest najbardziej popularna. Piosenka to dynamiczny i buntowniczy protest song.

 

Black Sabbath - Paranoid

 

Riff z tej piosenki zaliczamy do gitarowych motywów wszech czasów. Ciekawostką jest fakt, że “Paranoid” powstał w kilka minut, a mimo to, do dziś jest najbardziej znanym hitem tej formacji.

 

Deep Purple - Smoke On The Water

 

Ponadczasowy motyw ze wstępu można zanucić automatycznie. Piosenka powstała w 1973 roku i opowiada prawdziwą historię. Tytuł “Smoke On The Water” odnosi się do widoku płonącego kasyna nad jeziorem Genewskim.

 

Wszystkie te piosenki są dla nas ponadczasowymi hitami, które jeszcze długo będą cieszyć się popularnością. Mamy nadzieję, że dzięki naszej liście przypomnieliście sobie o tych utworach, a myśl o nich dodała Wam energii na resztę dnia.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.