Wróć do listy wpisów

Rockowe hity wszech czasów (część 1)

Gdy usłyszymy pierwsze takty piosenki, z zapałem zaczynamy wystukiwać jej rytm. To właśnie rockowe hity dodają nam energii i poprawiają nastrój.

 

Przedstawiamy listę rockowych hitów wszech czasów. Znasz wszystkie z nich?

 

AC/DC - Highway to Hell

 

Utwór “Highway to Hell” to największy hit AC/DC. Pochodzi z albumu z roku 1979. Tekst opowiada o wolności i swobodzie życia. Jest to swoisty hymn ludzi, dla których najważniejszą wartością jest indywidualizm.

 

Nirvana - Smells Like Teen Spirit

 

Singiel grunge’owego zespołu z płyty “Nevermind” stał się hitem lat 90. Prosty riff, który został użyty we wstępie i refrenie sprawia, że utwór jest powtarzalny, a przez to łatwy do zapamiętania.

 

Queen - Bohemian Rhapsody

 

Bohemian Rhapsody to najwybitniejsze dzieło w dorobku grupy. Zaskakująca forma muzyczna łączy ze sobą trzy elementy: początek wykonywany jest na wiele głosów, następnie słyszymy balladę operową, a utwór kończy się klasycznym hard rockiem.

 

Led Zeppelin - Stairway To Heaven

 

Hit wszech czasów wydany na albumie z roku 1971. Słowa piosenki napisał Robert Plant, który powiedział o piosence, że niesie ze sobą pozytywną energię, mówi o dokonywaniu odpowiednich wyborów i o pozorach, które często mylą.

 

Metallica - Nothing Else Matters

 

Najsłynniejsza ballada heavymetalowa wszech czasów. Piosenka została wydana w 1991 roku i opowiada o tęsknocie za ukochanymi osobami.

 

Zachęcamy do przeczytania drugiej części naszej rockowej listy wszech czasów.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.