Wróć do listy wpisów

Hity lata część 1

Z czym kojarzą nam się letnie przeboje? Przede wszystkim z tańcem, a jeśli o taniec chodzi, to najbardziej poruszają nas latynoskie klimaty. Stworzyliśmy listę letnich przebojów, przy których będziesz mógł wypocząć, bawić się i tańczyć.

Kaoma - "Lambada"

Utwór powstał w 1989 roku jako singiel francuskiego zespołu Kaoma. Melodię i tekst oparto na boliwijskiej melodii ludowej "Llorando se fue", chociaż tytuł nawiązuje do stylu tańca w północnej Brazylii. Z utworem związane są pewne kontrowersje, jednak to nie zmieniło faktu, że piosenka bardzo szybko stała się popularna na całym świecie.

Ricky Martin - "Livin' La Vida Loca"

Piosenka jest uważana za największy przebój artysty, a sam Ricky Martin uznawany jest za prekursora gatunku latin-pop. Utwór został wydany w 1999 a już w 2000 roku otrzymał aż 4 nominacje do nagrody Grammy. Teledysk ukazuje klubowe, nocne życie i szaloną zabawę, na co wskazuje tytuł piosenki - żyjąc szalonym życiem.

Daft Punk - "Get Lucky"

Ten hit to singel francuskiego zespołu Daft Punk który powstał we współpracy z amerykańskim artystą Pharrellem Williamsem. Piosenka została wydana w 2013 roku i już po jednym dniu zdobyła pierwsze miejsce list przebojów w ponad 40 krajach. Motyw uwieczniony w refrenie Ona nie śpi całą noc aż do wschodu słońca” idealnie obrazuje wakacyjne nastroje i nieprzespane noce spędzone na zabawie.

Luis Fonsi - "Despacito"

Utwór portorykańskiego piosenkarza nagrany z gościnnym udziałem rapera Daddy’ego Yankee wydany jako singiel 13 stycznia 2017 roku. Jako jedenasty klip w historii, teledysk do "Despacito" uzyskał wynik 2 mld wyświetleń. Utwór zdobył szczyty list przebojów, również w Polsce.

Shakira - "La Tortura"

Ta piosenka Shakiry i Alejandro Sanza została wydana w 2005 roku i wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem.  Utwór osiągnął niebywały sukces, stając się jedną z najpopularniejszych piosenek Shakiry i najpopularniejszym utworem Alejandro Sanza. "La Tortura" zdobyła dwie Latin Grammy.

Jeśli wciąż Wam mało wakacyjnych przebojów, zapraszamy Was do przeczytania 2 części hitów lata.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.