Wilki

Wilki

10 Piosenek

„Wilki” to polski zespół pop-rockowy, który zadebiutował w 1992 roku z inicjatywy wokalisty oraz głównego kompozytora kapeli, Roberta Gawlińskiego. Pierwsza płyta bandu, zatytułowana po prostu „Wilki” została znakomicie przyjęta przez stale rosnące grono fanów. To z niej pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych, otoczony kultem zagorzałych fanów numer, pt. „Son Of The Blue Sky”, który został zadedykowany zmarłemu Adamowi Żwirskiemu – basiście pierwszego składu. Tragedia nie załamała muzyków. Album okazał się bestsellerem, a wyżej wymieniony numer jest do dziś chętnie interpretowany przez młodych artystów, z sukcesami wykonywany w licznych talent-show.

Drugi materiał chłopaków zatytułowany „Przedmieścia” był bardziej rockowy i zakręcał trochę w kierunku funkowych brzmień. Znaleźć można było na nim takie utwory, jak „Nie zabiję nocy”, czy znakomicie przyjęta przez fanów „Moja Baby”. Co ciekawe, kolejny, koncertowy longplay został wzbogacony o wyjątkową interpretację piosenki „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, która wielokrotnie wykonywana przez Roberta, łączyła starsze i młodsze pokolenia. Jednak największym hitem Wilków, była wydana w 2002 roku „Baśka” - nie tylko zawojowała listy przebojów, ale i na stałe wpasowała się w klimat dobrych imprez, w tym także imprez karaoke. Luźny tekst nuciło pół Polski, a sama kompozycja zdobyła nagrodę główną na festiwalu w Opolu. Płyta pt. „4”, promowana tym utworem okazała się hitem. Niedługo później zespół stanął w szranki do krajowych eliminacji piosenki Eurowizji, gdzie o mały włos utwór „Here I Am” wygrałby pierwsze miejsce. Złote czasy zespołu przeplatane były również momentami, gdy skład zawieszał działalność. Wtedy to Robert koncentrował się na tworzeniu materiału na swoje solowe projekty, które wiązały się z większymi i mniejszymi sukcesami. Jednak Wilki zawsze wracały na raz obraną ścieżkę kariery. Dziś obecny skład zespołu zasila uzdolniony muzycznie syn Roberta - Beniamin. Historia zatacza koło, a serca i uszy fanów nadal są głodne wilczego wycia.

Zobacz więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.