Virgin

Virgin

4 Piosenki

2000 rok okazał się znamienny dla polskiej popkultury. Doświadczony rockman, Tomasz Lubert, wraz z gitarzystą Krzysztofem Najmanem postanowili stworzyć zespół, na froncie którego stanie kobiecy wokal. Podczas castingu, gdzie ponoć przewinęło się ok 100 żądnych sławy kandydatek, wreszcie stanęła ona: Dorota "Doda" Rabczewska, charyzmatyczna nastolatka z pasją w oczach i żyletą w głosie. Tak powstał zespół Virgin.

Bardzo szybko napisano materiał na debiutancką płytę składu, wypełnioną ostrym, melodyjnym rockiem z wyraźną nutą nowoczesności i świeżym podejściem do tematu. Pochodziły z niej single: „To Ty” oraz „Mam Tylko Ciebie”. Grupa nie od razu zaskarbiła sobie olbrzymie rzesze fanów. Potrzebna była odpowiednia promocja. Doda zgłosiła się do reality show „Bar”, a później poszło „jak z płatka”. Media bardzo ją pokochały, a fani jeszcze bardziej. Prawdziwy boom na Virgin nastąpił w momencie wydania singla „Dżaga”. Karierę zespołu nakręcał tak kolorowy, jak i burzliwy związek wokalistki z bramkarzem Radosławem Majdanem. Ukoronowaniem sukcesu muzycznego była nagroda „Bursztynowego Słowika” na festiwalu w Sopocie, za kompozycję „Znak Pokoju”. Po wydaniu płyty „Ficca” członkowie zespołu postanowili się rozstać. Doda mocno rozpędziła swoją karierę solową, Lubert również nie próżnował, powołując do życia swoje kolejne projekty. Doda stała się ulubienicą tabloidów. Jej życie prywatne, konflikty z innymi artystami i związki były tematem nr 1 w prasie i Internecie. Ostatecznie Doda i Lubert doszli do porozumienia i zespół reaktywował się w 2016 roku wydając płytę „Choni”, którą promował utwór „Niebezpieczna kobieta”, użyty również na potrzebę promocji filmu „Pitbull – Niebezpieczne Kobiety”. Płyta zawiera kompozycje premierowe, jak i największe hity ze złotych lat Virgin. Ostatnio w prasie jednak więcej poświęca się perypetiom życiowym wokalistki, niż sukcesom artystycznym. Czy Doda wyda jeszcze kiedyś taki hit jak „Dżaga”? Znając jej nieprzewidywalność – możemy na to z pewnością liczyć!

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.