TGD ( Trzecia Godzina Dnia )

TGD ( Trzecia Godzina Dnia )

3 Piosenki

Trzecia Godzina Dnia (TGD) to jedna z najpopularniejszych, a zarazem najdłużej działających grup wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Ten wykonujący muzykę pop-gospelową chór powstał w 1982 roku z połączenia kilku kościelnych grup wokalnych. Pomysłodawcą i założycielem grupy był jej pierwszy dyrygent Janusz Sierla. Pierwszy skład chóru wynosił prawie sto osób. Pierwsze lata działalności chóru polegały na corocznych wakacyjnych spotkań zespołów kościelnych ze zborów baptystycznych. Nazwa chóru „Trzecia Godzina Dnia” powstała w 1998 roku.Jest ona nawiązaniem do momentu zesłania Ducha Świętego zapisanego w Dziejach Apostolskich (Dz.Ap. 2, 1-15).

Przez lata funkcjonowania chór zwiększał i zmniejszał liczbę członków, a przez jego szeregi przewinęło prawie pół tysiąca osób. Obecnie grupę tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar oparty jest na twórczości obecnego dyrygenta i kierownika chóru - Piotra Nazaruka. Początki działalności TGD wywoływały spore kontrowersje. Popowy charakter utworów, ekspresja muzyków i solistów przełamywały stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej. Dziś jest to jeden z prekursorów w dziedzinie muzyki pop-gospel w Polsce, a zarazem najbardziej popularnych zespołów, który doczekał się już wielu naśladowców, a co najważniejsze ogromne grono słuchaczy. Trzecia Godzina Dnia wydała do tej pory jedenaście albumów, nagrała koncerty telewizyjne i radiowe. TGD Występowała na wielu festiwalach muzycznych. Chór Trzecia Godzina Dnia nazywa siebie wyjątkową wspólnotą, gdyż tworzą ją ludzie związani z różnymi wyznaniami chrześcijańskimi. Jednak wszystkich łączy jedno – zamiłowanie do głoszenia ewangelii poprzez śpiew.

Zobacz więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.