Tede

Tede

2 Piosenki

Człowiek orkiestra! Znany wszystkim raper, autor tekstów, producent muzyczny, prezenter telewizyjny, aktor, przedsiębiorca. Wymieniać można jeszcze długo. Jacek Graniecki, ukrywający się pod pseudonimem Tede, to przede wszystkim znana w całym kraju osobowość muzyczna. Autor wielu przebojów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie ponad 200 tysięcy egzemplarzy. Jego kunszt muzyczny doceniły wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej zapraszając go do wspólnych nagrań. Uczyniły tak między innymi Natalia Kukulska, Ewa Farna, Kombi, Patrycja Kazadi, O.S.T.R. i Pezet. Również krytycy wysoko oceniają twórczość rapera, nominując go pięciokrotnie do Fryderyków.

Współtwórca polskiego hip-hopu. Tede działa na polskim rynku muzycznym od 1994 roku. Początkowo związany z grupą 1kHz. Po wielu zmianach personalnych i kilku wydanych singlach, w 1999 roku grupa finalnie przyjęła nazwę Warszafski Deszcz i wydała debiutancką płytę „Nastukafszy...”, która okazała się ogromnym komercyjnym sukcesem, sprzedając się w ponad 50 tys. egzemplarzach. Sukces grupy pozwolił artyście na rozpoczęcie pracy nad debiutancką płytą solową, która ujrzała światło dzienne w 2001 roku. Płyta „S.P.O.R.T.”. Album został sklasyfikowany na 26 miejscu listy „120 najważniejszych albumów polskiego hip-hopowych” według serwisu T-Mobile. W 2002 roku Tede założył wraz z DJ Ostaszem (Piotrem Ostaszewskim) wytwórnie płytową Wielkie Joł. Wytwórnia specjalizuje się w wydawnictwach hip-hopowych. Pod jej skrzydłami wydaje sam Tede, Warszafski Deszcz, a także Sistars, PTP, czy Numer Raz. Twórczość TEDE Artysta wydał do tej pory 14 albumów, a każdy z nich szybko zdobywał popularność. Jakość i popularność utworów Tedego pozwoliła mu zdobyć 3. miejsce w klasyfikacji 30 najważniejszych polskich raperów magazynu Machina oraz serwisu Porcys. Całokształt twórczości rapera w polskim hip-hopie został nagrodzony Złotą felgą w 2016 roku. Nie tylko hip-hop Tede znany jest szerokiej publiczności, między innymi z występów w programach telewizyjnych, a także serialach i filmach: • telewizja VIVA - program Bezele, • telewizja TVN Turbo – program Operacja Tunning, • serial Wszyscy kochają Romana, Ten znany Raper jest również właścicielem znanej streetwearowej marki odzieżowej PLNY Tekstylia. Marka powstała w 2006 roku i szybko zyskała wielką popularność. Wzorowana na modzie amerykańskich raperów, jest jedną z ulubionych marek Polaków zainteresowanych muzyką hip-hop. Tede to jeden z najpopularniejszych, a zarazem kontrowersyjnych raperów. Powszechnie znane są jego konflikty z innymi muzykami, o których głośno mówi zarówno w mediach społecznościowych, jak i daje wyraz w swoich utworach. Tede z sukcesami podbił polski rynek muzyczny, jest uznany za jednego z najważniejszych muzyków hip-hopowych oraz ważnego twórcy kultury rapowej w kraju.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Tede 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.