Smolasty

Smolasty

2 Piosenki

Smolasty, czyli Norbert Smoliński, to polski piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny, tworzący muzykę o charakterze popowym, rapowym i R&B. Urodził się 27 sierpnia 1995 roku w Warszawie. Od 2016 roku jest związany z wytwórnią Warner Music Poland i współpracuje z wieloma artystami, takimi jak Kizo, Young Leosia, Otsochodzi, Malik Montana, Szpaku, Robert Gawliński, Kaz Bałagane, Mr. Polska, Białas, MIYO, ReTo, Chada, Young Multi, Oliwka Brazil, Ewa Farna czy Doda.

Jego utwory zdobyły ogromną popularność, osiągając ponad 600 milionów wyświetleń na YouTube oraz ponad 830 milionów odsłon w serwisie Spotify. Single i albumy Smolastego wielokrotnie uzyskiwały certyfikaty złotych, platynowych i diamentowych płyt. Szczególnym sukcesem w karierze artysty były single "Duże oczy" (podwójna diamentowa płyta) oraz "Pijemy za lepszy czas" (diamentowa płyta), które znalazły się na potrójnie platynowym albumie "Almost Goat". Jego twórczość spotkała się również z uznaną na polskich listach przebojów. Smolasty otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej "Fryderyk" w kategorii muzyki rozrywkowej za fonograficzny debiut roku w 2018 roku, a w 2023 roku został ponownie nominowany w kategorii Album Roku Hip Hop. Jako nastolatek interesował się rapem i muzyką funkową, co zaowocowało założeniem funkowego zespołu w okresie szkolnym. Początkowo inspirował się muzyką lat 60. i 70., a także twórczością artystów takich jak Chris Brown czy Omarion. Jego kariera artystyczna rozpoczęła się w 2014 roku, a w 2016 roku podpisał kontrakt z Warner Music Poland. Debiutancki solowy mixtape pt. "Mr Hennessy" ukazał się w kwietniu 2016 roku. W kolejnych latach wydał kilka albumów, w tym "Fake Love" (2018), "Pełnia" (2020), "Ghetto Playboy" (2021) i "Almost Goat" (2022). Największymi przebojami Smolastego były single, takie jak "Uzależniony" (2018), "Duże Oczy" (2021), "Pijemy za lepszy czas" (2022) oraz "Herbata z imbirem" (2023), który osiągnął sukces radiowy, docierając do czwartego miejsca na polskim Airplay.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.