Sabrina

Sabrina

2 Piosenki

Piosenkarka popowa Norma Sabrina Salerno, znana w Europie pod pseudonimem scenicznym Sabrina, przyszła na świat 15 marca 1968 roku w Genui we Włoszech. Z początkiem lat 80., po wygraniu konkursu piękności w jej rodzinnym regionie Ligurii, Sabrina rozpoczęła pracę modelki.

W 1985 roku wokalistka zadebiutowała w krajowej telewizji w popularnym programie "Premiatissima". W tym samym roku w sklepach i na listach przebojów pojawił się pierwszy singel Sabriny zatytułowany "Sexy Girl". Utwór wyprodukowany przez Claudio Cecchetto stał się szybko numerem jeden we Włoszech i Niemczech. Premierowy album Sabriny firmowany jej pseudonimem został wydany pod koniec 1987 roku. Z tego samego longplaya piosenkarka wylansowała swoje największe hity lat 80., takie jak "Boys (Summertime Love)" i "Hot Girl". Singel "Boys (Summertime Love)" sprzedał się w niewyobrażalnej - jak na ówczesne czasy - liczbie półtora miliona kopii. Nie da się zaprzeczyć, że męską część miłośników talentu Sabriny, bardziej niż jej talent, przyciągały walory wizualne. Sabrina, właścicielka biustu o pokaźnym rozmiarze, walczyła o swych fanów z także "mającą czym oddychać", niemniej popularną w tamtym okresie Samanthą Fox. Piersi piosenkarki, pomimo że szeroko komentowane, były też przyczyną kilku skandali. W niektórych krajach zakazano z ich przyczyny emisji teledysków do "Boys (Summertime Love) czy późniejszego "My Chico". Obrońcy moralności uważali bowiem, że artystka zbyt mocno eksponuje swoje walory przed kamerami. W 1988 roku Sabrina wydała drugi krążek zatytułowany "Super Sabrina". Z albumu pochodził utwór "All Of Me (Boy Oh Boy)", który specjalnie dla wokalistki napisany został i wyprodukowany przez słynny w latach 80. producencki kolektyw Stock Aitken Waterman. "All Of Me (Boy Oh Boy)" ugruntował status Sabriny jako artystki więcej niż tylko jednego przeboju. Dzięki ogromnej popularności obydwu płyt Sabrina stała się częstym gościem popularnych programów telewizyjnych na całym Starym Kontynencie, jak również gwiazdą wielu festiwali piosenki. W 1988 roku wokalistka wystąpiła między innymi podczas Montreux Pop Festival, jak również podczas Sopot Festival, gdzie dzieliła scenę z Kim Wilde. Jednak największym sukcesem Sabriny okazała się seria trzech koncertów w Moskwie, gdzie na Stadionie Olimpijskim zaśpiewała dla łącznie 150 tysięcy osób. W tym samym roku Sabrina zagrała we włoskim filmie "Fratelli d'Italia" oraz wydała naprędce album z wariacjami własnych utworów zatytułowany "Super Sabrina Remix". Wokalistka otrzymała też we Włoszech nagrodę dla najlepszej europejskiej wokalistki. Na początku lat 90. Sabrina porzuciła na krótko karierę wokalną i zajęła się prowadzeniem porannego telewizyjnego programu "Ricomincio da 2" na włoskim kanale Rai Due. Wokalistka prowadziła blok do spółki z ogromnie popularną we Włoszech piosenkarko-tancerko-aktorką Rafaellą Carrą. W tym samym roku Sabrina pojawiła się na Festivalbar, podczas którego wykonała premierowo piosenkę "Yeah, Yeah".

Zobacz więcej
Kategorie
Pop

Piosenki Sabrina 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.