Piersi

Piersi

5 Piosenek

Piersi to jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych, ocierający się w swojej twórczości o punk rocka, a nawet pastisz. Zespół powstał z inicjatywy Pawła Kukiza w 1984 roku. Jednak w związku z aktywnym działaniem w zespole Aya RL, Piersi nie mogły rozwinąć skrzydeł. Dopiero po odejściu z Aya RL, Kukiz skupił się na Piersiach, a działalność grupy zyskała na intensywności. Pierwszym albumem grupy była wydana w 1992 roku płyta zatytułowana „Piersi”, która zasłynęła utworem „ZCHN zbliża się” będącym parodią pieśni religijnej „Pan Jezus już się zbliża”. Piosenki grupy od samego początku działalności charakteryzowały prześmiewcze teksty, poruszające kwestie społeczne, kulturalne i polityczne w Polsce.

Grupa w trakcie swojej działalności z Pawłem Kukizem w składzie wydała dziewięć płyt, a także jest odpowiedzialna za takie przeboje jak „Maryna”, „Zośka”, „Całuj mnie” i „O, Hela”. W 2013 roku grupę opuszcza Paweł Kukiz, który wybiera dla siebie polityczną drogę kariery. A na jego miejsce przychodzi Adam „Asan” Asanow – muzyk bułgarskiego pochodzenia, który wprowadza elementy bałkańskiej muzyki do twórczości zespołu. Wydana w 2013 roku dziesiąta już płyta zespołu, która promowana jest przez bardzo popularny utwór „Bałkanica” zdobyła w niespełna rok status platynowej płyty. Grupa Piersi to spory kawałek historii polskiego rocka. Ich prześmiewcze, satyryczne teksty oraz ostra, ocierająca się o punk rocka muzyka była i jest nadal niezwykle popularna. Czym zaskoczą nas Piersi z nowym wokalistą? „Bałkanica” dała już przykład ich możliwości. Czekamy na więcej.

Zobacz więcej

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.