One Republic

One Republic

1 Piosenka

Założyciele tej amerykańskiej supergrupy, Ryan Tedder i Zach Filkins poznali się w liceum. Wtedy również założyli zespół ThisBeautiful Mess. Wspólnie zagrali kilka koncertów, ale jak to bywa z zespołami szkolnymi, ich drogi zaraz po zakończeniu nauki rozeszły się. Ponowne spotkanie muzyków zaowocowało jednak czymś więcej. Na fali popularności oraz fascynacji zespołem Coldplay, muzycy postanowili w 2002 roku ponownie połączyć siły i stworzyć grupę pod nazwą Republic. Okazało się jednak, że istnieje już zespół o tej nazwie, dlatego też rozszerzono ją do One Republic. Tak, w ogólnym skrócie, powstał jeden z najpopularniejszych obecnie zespołów po rockowych na świecie.

W ciągu pierwszych dwóch i pół roku działalności, muzycy nagrali swój pierwszy album „Dreaming out loud”, jednak kłopoty z wytwórnią płytową nie pozwoliły wydać płyty. Popularność One Republic zdobyli głównie dzięki serwisowi internetowemu MySpace, na którym od 2006 roku bili rekordy popularności. Nawiązanie kontraktu z wytwórnią Mosley Music GroupTimbalanda, w 2007 roku pozwoliło artystom wydać w końcu debiutancki album, a singiel promujący płytę „Apologize” zmiksowany przez Timbalanda stał się numerem jeden w szesnastu krajach świata! Utwór przyniósł zespołowi pierwszą nominację do nagrody Grammy za najlepsze popowe wykonanie w grupie/zespole. „Dreaming out loud” zadebiutował na liście Billboard 200 na trzynastej pozycji, a jego sprzedaż osiągnęła 75 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu od premiery. Kolejne albumy grupy: • „WakingUp”, wydany w 2009 roku, • „Native”,wydany w 2009 roku, • „Oh My My”,wydany w 2009 roku, potwierdziły popularność i jakość zespołu. Dziesiątki nominacji do nagród oraz wygrane w różnych zestawieniach, a także najbardziej prestiżowe wysokie miejsca w zestawieniach Billboard oraz nominacje do nagród Grammy. One Republic to zdecydowanie zespół gotowy, który od samego początku swojego istnienia przygotowany był na sukces. Niezwykłą wrażliwość muzyków, a także szczęście w postaci bodajże najlepszego producenta na świecie Timbalanda, pozwoliły chłopakom z Colorado Springs spełnić marzenia i osiągnąć niesamowity, międzynarodowy sukces. Muzyka zespołu eksponująca pianino oraz niezwykle emocjonalny wokal, a także zaangażowane teksty, niezmiennie cieszą się niesłabnącą popularnością wśród coraz liczniejszej rzeszy fanów zespołu.

Zobacz więcej

Piosenki One Republic 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.