Liber

Liber

3 Piosenki

Liber – właściwie Marcin Piotrowski, polski raper i autor tekstów. Współpracował z zespołem hip-hopowym Ascetoholix. Występował w nim ze swoimi kuzynami: Krzysztofem „Krisem” Piotrowskim i Dominikiem „Doniem” Grabowskim. Zespół zajął drugie miejsce na festiwalu w Żarowie. Niedługo potem Ascetoholix nawiązał współpracę z wytwórnią muzyczną Camey Studio. W 2001 roku ukazał się debiutancki album „A”, który promował hit „Już dawno” wykorzystany do filmu „Blokersi”, następnie wydali „Apogeum” i „Adsum”.

Karierę solową Liber rozpoczął od płyty „Bógmacher”, potem do sprzedaży trafił krążek ze współudziałem Donia „Moderato”, a także „Ona i On” z Sylwią Grzeszczak. Wokalista opuścił zespół Ascetoholix i nakładem EMI Music Poland ukazał się jego kolejny album „Magia futbolu”, na którym znajdują się piosenki nagrane z Rafałem Brzozowskim czy zespołem InoRos - z takimi utworami jak „Czyste szaleństwo” czy „Pola karnego lis”. Wokalista wziął udział w programie „Bitwa na głosy”, w którym zajął 3. miejsce. Wydał płytę „Duety”, z której utwór „Wszystkiego na raz” z Natalią Szroeder zajął 1 miejsce na POPLiście radia RMF FM.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.