Emigranci

Emigranci

1 Piosenka

Polski zespół rockowy założony w 1989 roku przez Edmunda Stasiaka i Roberta Jaszewskiego. W późniejszym okresie do grupy dołączył wokalista Paweł Kukiz. Początkowo zakładano ,iż zespół wyda tylko jedną piosenkę ale sukces „Na falochronie” spowodował powstanie kolejnych utworów.

Polski zespół rockowy założony w 1989 roku przez Edmunda Stasiaka i Roberta Jaszewskiego. W późniejszym okresie do grupy dołączył wokalista Paweł Kukiz. Początkowo zakładano ,iż zespół wyda tylko jedną piosenkę ale sukces „Na falochronie” spowodował powstanie kolejnych utworów. Utwór ten opowiadający o beznadziei służby wojskowej stał się hymnem młodzieży lat 90-tych i aż 12 razy gościł w pierwszej 15-stce na kultowej liście Przebojów Programu Trzeciego. W 1992 roku powstają dwa albumy grupy ”Rosja i Ameryka”. W tym czasie z zespołu odchodzi Paweł Kukiz. W 2003 roku Emigranci wznawiają działalność już z nowym wokalistą i wydają nową płytę ”…i inne utwory”. Utworem promującym płytę staje się piosenka ”Ludzie i rzeczy” oraz nowa wersja przeboju „Na falochronie 2006”.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Emigranci 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.