Celina

Celina

Kazik

0 Nagrań
29 Odsłuchań

Niebezpieczna kobieta w oparach alkoholu. Miłość, zdrada i alkohol – najgorsza mieszanka. Celina, pochodząca z półświatka władczyni męskich serc, a zarazem dziewczyna, dla której trwający cztery dni „balet” to codzienność. Celina jednak musi mieć się na baczności. W końcu jej facetem jest nikt inny, jak czarny Ziutek. Człowiek, z którym zadzierać nie należy. W trakcie kilkudniowej libacji do Ziutka dochodzą słuchy, że Celina przyprawia mu rogi. W ogromnej furii zabiera lamusów i wyrusza w poszukiwania kobiety. A Celina? Cóż, Celina uciekła w nocI na to jeszcze Ziutek może przystać. Gorzej, że Celina zabawia się z innymi facetami. Takiej zniewagi się nie wybacza. Marny jest Celiny los. Wprawiony w wymierzaniu „ulicznej sprawiedliwości” czarny Ziutek bez zmrużenia oka pozbywa się niewiernej. Jednak każdy czyn ma swoje konsekwencje. Ziutek trafia na dołek, a kiedy już trzeźwieje, dopadają go wyrzuty sumienia i jest prześladowany przez ducha zamordowanej.
Tata Kazika w najlepszym wydaniu.
„Celina” to jeden z najbardziej znanych utworów autorstwa warszawskiego barda Stanisława Staszewskiego, ojca Kazika. Postać Celiny oparta jest na prawdziwej osobie, która bawiła na imprezach organizowanych przez Stanisława ówczesnego naczelnego architekta Płocka. Ich znajomość zaczęła się podczas organizowanego przez niego „Balu dla bezrobotnych”. Utwór o śmierci Celiny jest wymysłem autora, swoistym żartem. Celina pojawia się nawet w filmie dokumentalnym "Tata Kazika". Takie właśnie są utwory Stanisława Staszewskiego – mieszanką czarnego humoru, poezji, obserwacji komunistycznego, szarego świata. Wykonanie Kazika trudno jest pobić, jednak „Celina” to utwór o ogromnej popularności, który jest chętnie wykonywany podczas imprez karaoke. Teraz Ty również możesz zaśpiewać o Celinie i poczuć się jak prawdziwy bard. Zapraszamy do wspólnego śpiewania.

Ładowanie piosenki
Nie wykryto kamery

Celina

Mikrofon:

Trwa zapisywanie Twojego nagrania...

Ustawienia zapisu

Głośność nagrania:
Głośność piosenki:
Głośność melodii:
Synchronizacja wokalu:
milisekund
1000 milisekund = 1 sekunda
Kliknij ikonkę Play po lewej stronie playera, żeby sprawdzić jak zmiany wpłynęły na Twoje nagranie
-/-
Piosenka:
Melodia:

Playlista dostępna tylko dla użytkowników, którzy posiadają konto STAR.

Playlista

Prosta Sprawa

Prosta Sprawa

Ewelina Lisowska

Małomiasteczkowy

Małomiasteczkowy

Dawid Podsiadło

Tamten dzień

Tamten dzień

Jula feat Fabisz

Weź Nie Pytaj

Weź Nie Pytaj

Paweł Domagała

Trojkąty i kwadraty

Trojkąty i kwadraty

Dawid Podsiadło

Szczęście

Szczęście

Stare Dobre Małżeństwo

Never Ending Story

Never Ending Story

Limahl

Nietentego

Nietentego

Kraina Lodu

Zaczekam

Zaczekam

Mieczysław Szcześniak

Na co komu dziś

Na co komu dziś

Lady Pank

Twoja playlista 0

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.