Wróć do listy wpisów

Polskie Przeboje - gra karaoke na PC

„Śpiewać każdy może...” – tak zaczyna się jedna z najbardziej znanych polskich piosenek, napisana przez Jonasza Koftę i brawurowo wykonana w 1997 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu przez aktora, Jerzego Stuhra. A prawda ta, stara jak świat, jest aktualna i po dzisiejszy dzień. Bo któż z nas nie marzył w dzieciństwie, choć przez chwilę, o karierze profesjonalnego muzyka? Któremu z nas nie marzyła się rola gwiazdy estrady i wielka scena, pod którą stała by rzesza rozentuzjazmowanych fanów? Dzisiejsi znani wokaliści spełnili i spełniają ciągle swój sen o sławie. Natomiast tym, którzy zawodowo poszli inną drogą, ale nadal czują w sobie iskrę scenicznego zwierzęcia, z pomocą spieszy... karaoke, czyli zabawa, która polega na jak najwierniejszym odtworzeniu znanego utworu. Od wielu lat w Polsce, bary karaoke mnożą się, ku uciesze entuzjastów amatorskich popisów wokalnych, jak grzyby po deszczu. Natomiast dla tych, którzy chcieli by pośpiewać w domowym zaciszu, samemu, lub w gronie najbliższych, służą coraz bardziej profesjonalne programy, które bez większego wysiłku możemy eksploatować na domowym sprzęcie DVD, laptopie, bądź komputerze. Wymagania minimalne, to komputer typu PC, wyposażony w kartę graficzną z 512 MB pamięci lub lepszą, oraz system Windows XP/7/8/10.

Takim programem jest „KARAOKE – POLSKIE PRZEBOJE”, wydawane pod patronatem L. K. AVALON, A9, LETSING oraz ZAiKS' u. Taki zestaw zawiera płytę DVD, małych gabarytów, ale solidny mikrofon, kartę rejestracyjną programu oraz szczegółowy opis prawidłowej konfiguracji mikrofonu ze sprzętem, na którym będziemy odtwarzać znane hity.

Płytę wrzucamy do nośnika sprzętu, podłączamy mikrofon i... jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniamy się w największą gwiazdę sceny muzycznej! :)

Na dzień dobry, wita nas w menu głównym, muzyczne intro – wesoła, energetyczna gitarowa kompozycja, która już sama w sobie mogłaby być podwaliną jakiegoś hitu, ponieważ sprawia, że wstępuje w nas sceniczna energia, a uśmiech sam pojawia się na twarzy. Menu główne podzielone jest na sekcje, które reprezentują kolorowe ikony:

  • śpiewaj – pozwala na przejście do wyboru uczestników i śpiewania utworów,
  • losowa zabawa – losowy wybór piosenek do śpiewania,
  • twoje nagrania – możliwość odtworzenia i eksportu zarejestrowanych nagrań,
  • ustawienia – definiowanie ustawień programu,
  • tabela najlepszych wyników śpiewania,
  • instrukcja obsługi programu,
  • wyjście z programu.

Przejście do opcji śpiewaj przenosi nas do utworu, gdzie w trakcie jego trwania możemy, klikając w ikonkę nutki włączyć lub wyłączyć podpowiedź melodyczną. Ustawienia programu pozwalają ponadto na:

  • śpiew z linią melodyczną, ułatwiającą nam poruszanie się po dźwiękach oryginalnej kompozycji,
  • śpiew z profesjonalną linią melodii utworu, jak najwierniej oddającą oryginalną kompozycję,
  • dwie dodatkowe możliwości losowego wyboru jednej kompozycji: albo z linią melodyczną, albo bez.

„KARAOKE – POLSKIE PRZEBOJE” umożliwia użytkownikom nagrywanie swojego wykonania każdego utworu. Program współpracuje z kamerą komputerową i pozwala swobodnie nagrywać obraz wideo, który następnie dostępny jest zarówno do odtworzenia, jak również eksportu na dysk komputera. Oczywiście koniecznym jest posiadanie kamery internetowej, wbudowanej lub dołączanej do komputera.

Ponadto mamy do dyspozycji przycisk pomocy technicznej, który po naciśnięciu, przenosi nas na szczegółową instrukcję poruszania się po programie za pomocą klawiszy funkcyjnych sprzętu, na którym go odtwarzamy.

Gdy wszystko jest dla nas jasne, nie pozostaje nam nic innego, jak wybór piosenki, jaką chcielibyśmy rozpocząć naszą przygodę z „KARAOKE – POLSKIE PRZEBOJE”. A wachlarz możliwości jest ogromny. Mamy do wyboru aż 50 popularnych w ostatnim czasie polskich piosenek topowych artystów, znanych z rozgłośni radiowych. Absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.

Każda z dostępnych piosenek, podczas jej puszczania, posiada unikatowe tło (istnieje możliwość jego wyłączenia), na którym wyświetlają się nie tylko bieżące słowa tekstu, podświetlane sylabami w wymaganym przez kompozycję momencie, ale i również, w dolnym dynamicznym pasku, mamy podgląd aktualnie śpiewanego wersu z wersem, który nastąpi zaraz po nim. Raczej trudno byłoby w tym się pogubić - zatem nawet użytkownik z śladową znajomością kompozycji jest w stanie bardzo dobrze sobie poradzić. Ponadto środkowy pasek z aktualnym tekstem sugeruje nam wysokość tonacji poszczególnej sylaby, więc wiemy, kiedy będzie trzeba zaśpiewać wyżej, a kiedy niższym głosem.

Podczas, gdy mikrofon rejestruje nasz głos, program na bieżąco ocenia trafność naszego wykonania, przyznając nam punkty i podsumowuje nasze popisy odpowiednimi komentarzami. Dzięki temu możemy analizować swoje postępy i wchodzić na coraz wyższy poziom wokalny.

Program „KARAOKE – POLSKIE PRZEBOJE”, pomimo swego zaawansowania i wachlarza możliwości, jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze, zarówno dla starszych, jak i młodszych użytkowników. Jest znakomitym przepisem na udane spotkanie z przyjaciółmi, czy indywidualny rozwój głosu w zaciszu własnego domu. Dzięki niemu możemy poczuć się, jak prawdziwa gwiazda estrady. Wystarczy szybka, intuicyjna instalacja, odpowiednie podłączenie mikrofonu i długie godziny fantastycznej zabawy przed nami!

UWAGA: „KARAOKE – POLSKIE PRZEBOJE” bardzo wciąga i jest pozytywnie uzależniające! To co? Mikrofon w dłoń! :)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.