Viki Gabor

Viki Gabor

2 Piosenki

Viki Gabor, właśc. Wiktoria Gabor, to polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i celebrytka o romskim pochodzeniu. Urodziła się 10 lipca 2007 roku w Hamburgu jako córka Eweliny i Dariusza Gaborów. Razem z rodziną przeprowadziła się do Polski, a później do Wielkiej Brytanii, aby po siedmiu latach osiąść w Krakowie. Swoją przygodę ze śpiewaniem zaczęła od udziału w przesłuchaniach do drugiej edycji programu The Voice Kids, gdzie wykonując piosenkę "Roar" Katy Perry, zwróciła uwagę wszystkich trenerów i dotarła do finału, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

Latem 2019 roku wzięła udział w programie Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019, gdzie wygrała eliminacje i została reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019. Wygrała ten konkurs, zdobywając maksymalną liczbę punktów zarówno od widzów, jak i jury. Od tego czasu kontynuowała swoją karierę muzyczną, wydając kolejne single i albumy, takie jak "Getaway (Into My Imagination)" i "ID". Oprócz tego pojawiła się w programach telewizyjnych, takich jak Twoja Twarz Brzmi Znajomo, oraz na festiwalach muzycznych, jak Polsat SuperHit Festiwal 2022. W 2021 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Sony Music Entertainment Poland, co otworzyło dla niej nowe możliwości rozwoju kariery. Jest też twarzą kampanii reklamowej ING Banku Śląskiego. Jej sukcesy nie ograniczają się tylko do muzyki - w 2023 roku miała premierę serial dokumentalny o jej życiu i karierze, zatytułowany "Viki Gabor: Mój świat".

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.