Video

Video

10 Piosenek

Polska grupa pop-rockowa, której założycielem i wokalistą jest charyzmatyczny Wojciech Łuszczykiewicz powstał w 2007 roku. Kariera muzyków w początkowym etapie nie była usłana różami. Miom sporej popularności, jaką zdobyły wśród fanów single grupy „Bella” czy „Szminki róż” zespół nie był w stanie przebić się do najwyższej ligi polskich wykonawców. Po wydaniu dwóch albumów studyjnych – w 2008 roku „Video gra” oraz w 2011 roku „Nie obchodzi nas rock”, grupa odniosła pierwszy poważny sukces w branży – otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii Zespół Roku na gali 2011 Eska Music Awards.

Grupa zasłynęła również z pro społecznego charakteru. Wspólnie z grupą Młodzi Migają Muzykę nagrał teledysk do utworu „Dobrze, że jesteś”, w którym słowa piosenki zostały pokazane w polskim języku migowym. Utwór miał być wyrazem wsparcia dla osób niesłyszących. Inicjatywa ta została nagrodzona w 2015 roku podczas VI Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności”, gdzie zespół odebrał nagrodę w kategorii KULTURA za wsparcie dla osób niesłyszących. Video wydało do tej pory trzy albumy. Singiel „Ktoś nowy”, promujący ostatni z nich „Doskonale wszystko jedno” grupa wykonała podczas gali Eska Music Awards 2016, gdzie muzycy po raz trzeci otrzymali statuetkę w kategorii Zespół Roku. Grupa Video to również laureat wielu innych nagród. Zdobyli między innymi Nagrodę Dziennikarzy festiwalu Top Trendy w 2008, Famkę za Najlepszy Debiut 2008, a w 2009 i 2010 dla Zespołu Roku.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.