Robert Gawliński

Robert Gawliński

1 Piosenka

Pochodzący z Warszawy muzyk rockowy i wokalista. Lider i autor tekstów zespołu Wilki. Urodził się 31 sierpnia 1963 roku.

Po ukończeniu szkoły średniej nie zdawał matury, ale zaczął współpracę z rockowym zespołem muzycznym Gniew. W 1882 roku był twórcą grupy muzycznej Madame, która dwa lata później zagrała koncert na Festiwalu w Jarocinie. Po występie zespół otrzymał propozycję współpracy z Walterem Chełstowskim i odniósł sukces. Największe przeboje grupy zaczęły być puszczane w liście przebojów „Trójki”. W 1985 roku Gawliński został okrzyknięty jednym z najlepszych wokalistów w Polsce. Zespół przestał istnieć w 1986 roku. Następnie muzyk rozpoczął współpracę z zespołem Made in Poland, z którym nagrał siedem utworów muzycznych. W 1988 roku dostał propozycję nagrania płyty z zespołem Opera i zagrał z nimi kilka koncertów, po czym założył własny zespół Wilki. Z zespołem wydał: „Wilki”, Przedmieścia”, „Acousticus Rockus”, „4”, „Watra” i „Obrazki”, która uzyskała miano złotej płyty. W 1995 roku miała miejsce premiera jego solowej płyty zatytułowana „Solo”, która po pięciu miesiącach sprzedaży otrzymała status złotej. Wydawał kolejne płyty „Kwiaty jak relikwie”, „X”, „Gra”, „Kalejdoskop”.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Robert Gawliński 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.