Paulina Przybysz

Paulina Przybysz

2 Piosenki

Urodziła się 12 września 1985 roku w Warszawie. Zdobyte umiejętności w szkole niemal natychmiast przydały jej się w karierze zawodowej, bowiem w 2001 roku utworzono formację Sistars, w składzie której znalazły się siostry Paulina i Natalia Przybysz, a także Marek Piotrowski, Bartek Królik i Marcin Ułanowski. Paulina Przybysz wraz z zespołem zrealizowała dwa wydawnictwa studyjne: Siła sióstr i A.E.I.O.U., a także zaprezentowała komplikację ich największych hitów oraz dwa razy otrzymała nagrodę MTV Europe Music Awards.

Grupa wznowiła działalność także w latach 2011-2013, jednak wkrótce została rozwiązana i w jej miejsce stworzono nowy projekt autorstwa sióstr pod nazwą Archeo Sisters. W 2006 roku Paulina Przybysz rozpoczęła solową działalność artystyczną, a w lutym 2008 roku premierę miała jej pierwsza solowa płyta zatytułowana Soulahili. Album ukazał się pod pseudonimem Pinnawela oraz pod szyldem wytwórni muzycznej Penguin Records, którego Przybysz jest współwłaścicielką. Wydawnictwo dotarło do 7. miejsca na polskiej liście sprzedaży OLiS, a także uzyskało nominację do Fryderyka, polskiej nagrody przemysłu fonograficznego, w kategorii Album roku Hip-Hop/R&B. Drugi solowy album Pauliny Przybysz zatytułowany Renesoul ukazał się w marcu 2011 roku, jednak nie odniósł on tak dużych sukcesów jak jego poprzednik. W październiku 2017 roku na rynku ukazała się trzecia płyta Pauliny Przybysz zatytułowana Chodź tu, która została wydana przez wytwórnię Kayax.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Paulina Przybysz 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.