Mieczysław Szcześniak

Mieczysław Szcześniak

5 Piosenek

Ten obdarzony niezwykle ciepłą barwą głosu wokalista, autor tekstów i kompozytor, swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 6 lat. Prawdziwy debiut płytowy Mieczysława Szcześniaka przypada jednak na 1990 rok z płytą „Niby nowy”. Kunszt wokalny Mietka Szcześniaka zdobył szerokie uznanie wśród największych gwiazd polskiej muzyki, dzięki czemu występował on między innymi Edytą Górniak, Kayah i Lorą Szarfan.

Szcześniak jest między innymi laureatem Fryderyka w kategorii Wokalista Roku (1998 i 1999). Niewątpliwie największy sukces przyniósł mu duet z Edytą Górniak w piosence „Dumka na dwa serca” z 1999 roku. Utwór ten, nagrany na potrzeby ścieżki dźwiękowej filmu „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana, stał się z miejsca ogromnym hitem. „Dumka na dwa serca” zdecydowanie zwyciężyła w plebiscycie na Najpiękniejszą piosenkę z sercem zorganizowanym przez TVP1 i Radio RMF FM. W 2007 roku utwór ten zdobył Złotą Kaczkę 50-lecia magazynu Film w kategorii Najlepsza piosenka filmowa.Popularność Mietka Szcześniaka zaowocowała jego występem na 44. Konkursie Piosenki Eurowizji w 1999 roku, na którym zajął ostatecznie 18. miejsce. Kariera Mietka Szcześniaka mimo braku nachalnej promocji rozwija się bardzo harmonijnie. Wokalista wydał 7 albumów, z których dwie ostatnie („Songs from Yesterday” oraz „Nierówni”) zdobyły status odpowiednio platynowej i złotej płyty. W 1992 roku Mietek Szcześniak został jednym z założycieli zespołu New Life’m, wykonującego muzykę na pograniczu funku, jazzu i soul z przesłaniem chrześcijańskim.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Mieczysław Szcześniak 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.